2. division Damer

Holdinformation

Spillested

Århus Gl. Stadionhal
Stadion Alle 70
DK-8000 - Århus C  

Spilletøj

1.
2.

Holdopstilling

#
Navn
Position
Højde
Fødselsår
Smashhøjde
Rækkehøjde

1

1

Lundberg Ida-Marie

Til og med 30-06-2022

Hæver

Lundberg Ida-Marie

Til og med 30-06-2022

Hæver

-

1996

-

-

2

2

Andersen Lisa

Til og med 30-06-2022

Centerspiller

Andersen Lisa

Til og med 30-06-2022

Centerspiller

-

1994

-

-

3

3

Abildtrup Sara Hai

Til og med 30-06-2022

Kantangriber

Abildtrup Sara Hai

Til og med 30-06-2022

Kantangriber

-

1990

-

-

4

4

Hansen Signe Grave

Til og med 30-06-2022

Libero

Hansen Signe Grave

Til og med 30-06-2022

Libero

-

1986

-

-

5

5

Haaland Johanna

Til og med 30-06-2022

-

Haaland Johanna

Til og med 30-06-2022

-

-

1996

-

-

6

6

Seirup Lotte

Til og med 30-06-2022

Centerspiller

Seirup Lotte

Til og med 30-06-2022

Centerspiller

-

1993

-

-

7

7

Frandsen Malene Boie Stærkær

Til og med 30-06-2022

Libero

Frandsen Malene Boie Stærkær

Til og med 30-06-2022

Libero

-

1996

-

-

8

8

Johansen Mette Secher

Til og med 30-06-2022

-

Johansen Mette Secher

Til og med 30-06-2022

-

-

1998

-

-

9

9

Tonnesen Pernille Tilma

Til og med 30-06-2022

-

Tonnesen Pernille Tilma

Til og med 30-06-2022

-

-

1994

-

-

10

10

Moroc Raluca Ioana

Til og med 30-06-2022

-

Moroc Raluca Ioana

Til og med 30-06-2022

-

-

1991

-

-

11

11

Stævne Sophie

Til og med 30-06-2022

-

Stævne Sophie

Til og med 30-06-2022

-

-

1993

-

-

12

12

Lundberg Ane-Kathrine

Til og med 30-06-2022

Hæver

Lundberg Ane-Kathrine

Til og med 30-06-2022

Hæver

-

1994

-

-

13

13

Poulsen Josefine Linea swartz

Til og med 30-06-2022

-

Poulsen Josefine Linea swartz

Til og med 30-06-2022

-

-

1998

-

-

14

14

Asadi Lamah

Til og med 30-06-2022

-

Asadi Lamah

Til og med 30-06-2022

-

-

1999

-

-

15

15

Hansen Lise Hertz

Til og med 30-06-2022

-

Hansen Lise Hertz

Til og med 30-06-2022

-

-

1999

-

-

16

16

Køpke Sidsel Schlott

Til og med 30-06-2022

-

Køpke Sidsel Schlott

Til og med 30-06-2022

-

-

1995

-

-

20

20

Lassen Line Riber

Til og med 30-06-2022

-

Lassen Line Riber

Til og med 30-06-2022

-

-

1999

-

-

Trænere

Foldager Magnus Føns

Til og med 01-05-2022

Træner

Matthew Bowers

Til og med 01-05-2022

Træner

Mandskab

Bendix Michael Svend

Til og med 01-05-2022

2. assistenttræner

Olsen Natascha Winther

Til og med 01-05-2022

2. assistenttræner


Holdhistorik

  • 2022

    VolleyLigaen Damer
    Pokalturneringen Damer
    1. division Damer
    Pokalturneringen Damer
    2. division Damer

  • 2021

    VolleyLigaen Damer
    Pokalturneringen Damer
    1. division Damer
    Pokalturneringen Damer
    2. division Damer

  • 2020

    1. division Damer
    2. division Damer

  • 2019

    1. division kvinder
    2. division kvinder

  • 2018

    1. division kvinder
    2. division kvinder

  • 2017

    1. division damer

  • 2016

    2. division vest, damer
    3. division vest, damer

  • 2015

    2. division vest, damer
    3. division vest, damer