2. division Herrer

Holdinformation

Kontakter

Mobile

+45 24 25 48 46

Contact person

Ulrik Hesse

Spillested

Kildeskovshal 1
Adolphsvej 25
DK-2820 - Gentofte  

Spilletøj

1.

Holdopstilling

#
Navn
Position
Højde
Fødselsår
Smashhøjde
Rækkehøjde

1

1

Pontoppidan Oskar

Til og med 30-06-2021

Centerspiller

Pontoppidan Oskar

Til og med 30-06-2021

Centerspiller

-

2003

-

-

2

2

Marker Lukas

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

Marker Lukas

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

-

2005

-

-

3

3

Mabeck Anton Gregersen

Til og med 30-06-2021

Diagonal

Mabeck Anton Gregersen

Til og med 30-06-2021

Diagonal

-

2005

-

-

4

4

Eiesenreich Rasmus

Til og med 30-06-2021

Hæver

Eiesenreich Rasmus

Til og med 30-06-2021

Hæver

-

2005

-

-

5

5

Bisgaard Kristoffer Nørager

Til og med 30-06-2021

Hæver

Bisgaard Kristoffer Nørager

Til og med 30-06-2021

Hæver

-

2005

-

-

6

6

Hartby Nicholas

Til og med 30-06-2021

Hæver

Hartby Nicholas

Til og med 30-06-2021

Hæver

-

2003

-

-

7

7

Gawrys Franek

Til og med 30-06-2021

Diagonal

Gawrys Franek

Til og med 30-06-2021

Diagonal

-

2004

-

-

8

8

Dalhoff Sebastian

Til og med 30-06-2021

Centerspiller

Dalhoff Sebastian

Til og med 30-06-2021

Centerspiller

-

2005

-

-

9

9

Tariq Hasnain

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

Tariq Hasnain

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

-

2000

-

-

11

11

Petersen Sylvester Lind

Til og med 30-06-2021

Diagonal

Petersen Sylvester Lind

Til og med 30-06-2021

Diagonal

-

2005

-

-

12

12

Leth Oliver

Til og med 30-06-2021

Centerspiller

Leth Oliver

Til og med 30-06-2021

Centerspiller

-

2005

-

-

13

13

Bredesgaard Bertram Ørsted

Til og med 30-06-2021

Libero

Bredesgaard Bertram Ørsted

Til og med 30-06-2021

Libero

-

2005

-

-

14

14

Brander William

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

Brander William

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

-

2005

-

-

15

15

Dennild William

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

Dennild William

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

-

2005

-

-

16

16

Gyhrs Rud Rumle

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

Gyhrs Rud Rumle

Til og med 30-06-2021

Kantangriber

-

2004

-

-

Trænere

Jelert August Brandt

Til og med 31-05-2021

Træner

Pawlikowski Dan

Til og med 01-05-2020

Træner

Mandskab

Pawlikowski Nicole Christine

Til og med 01-05-2020

Statistiker

Rantzen Rantzen

Til og med 01-05-2020

2. assistenttræner


Holdhistorik

  • 2021

    VolleyLigaen Herrer
    Pokalturneringen Herrer
    1. division Herrer
    Pokalturneringen Herrer
    2. division Herrer

  • 2020

    VolleyLigaen Herrer
    Landspokalturneringen Herrer
    1. division Herrer
    Landspokalturneringen Herrer
    2. division Herrer

  • 2019

    VolleyLigaen Mænd
    Landspokalen Mænd
    1. division mænd
    Landspokalen Mænd
    2. division mænd

  • 2018

    VolleyLigaen Mænd
    Landspokalen Mænd
    1. division mænd
    2. division mænd

  • 2017

    VolleyLigaen Herrer
    Landspokalen Herrer
    1. division herrer
    2. division herrer

  • 2016

    VolleyLigaen Herrer
    Landspokal 2016, Herrer
    2. division øst, herrer
    2. division øst, herrer
    3. division øst, herrer

  • 2015

    VolleyLiga Herrer
    Landspokal 2015, Herrer
    3. division øst, herrer
    2. division øst, herrer
    3. division øst, herrer

  • 2014

    VolleyLiga, herrer 2014-15
    Landspokal, herrer 2014

  • 2013

    VolleyLiga Herrer 2013-14

  • 2012

    Volleyligaen Herrer

  • 2011

    Volleyligaen Herrer