2. division vest, damer

Grundspil

select
2 div. vest, damer, grundspil 2. division vest, damer Matches

Uge 15-39

26-09-2015 - 14:00

Århus Gl. Stadionhal

26-09-2015 - 14:00

26-09-2015 - 14:00

ASV Århus

1 - 3

Aalborg HIK

Gramstrup Jørgen
Pilden Ivar

26-09-2015 - 14:00

1 - 3

ASV Århus

Aalborg HIK

26-09-2015 - 16:00

Øster Starup-Vester Nebel hallen

26-09-2015 - 16:00

26-09-2015 - 16:00

Øster Starup Vester Nebel IF

3 - 0

Holstebro KFUM

Petersen Per Vind
Nielsen Torben Lykke

26-09-2015 - 16:00

3 - 0

Øster Starup Vester Nebel IF

Holstebro KFUM



Uge 15-40

28-09-2015 - 19:00

Statsskolens Idrætshal

28-09-2015 - 19:00

28-09-2015 - 19:00

Randers Novo Ikast.2

3 - 0

Skovbakken

Nielsen Torben Lykke
Bjorholm Henrik

28-09-2015 - 19:00

3 - 0

Randers Novo Ikast.2

Skovbakken

03-10-2015 - 14:00

Aalborg Stadionhal

03-10-2015 - 14:00

03-10-2015 - 14:00

Aalborg HIK

3 - 0

Øster Starup Vester Nebel IF

Hothes Alex
Jess Rasmus Birkholm

03-10-2015 - 14:00

3 - 0

Aalborg HIK

Øster Starup Vester Nebel IF

03-10-2015 - 14:00

Klostermarkshallen

03-10-2015 - 14:00

03-10-2015 - 14:00

Fortuna Odense Volley.2

3 - 0

Aarhus 1900

Sørensen Per
Andersen Morten

03-10-2015 - 14:00

3 - 0

Fortuna Odense Volley.2

Aarhus 1900

04-10-2015 - 13:00

Holstebro Stadionhal

04-10-2015 - 13:00

04-10-2015 - 13:00

Holstebro KFUM

0 - 3

Randers Novo Ikast.2

Hothes Alex
Christensen Allan

04-10-2015 - 13:00

0 - 3

Holstebro KFUM

Randers Novo Ikast.2

04-10-2015 - 13:00

Vejlby Risskov Hallen

04-10-2015 - 13:00

04-10-2015 - 13:00

Skovbakken

3 - 2

ASV Århus

Gramstrup Jørgen
Thomsen Nicklas Kjær

04-10-2015 - 13:00

3 - 2

Skovbakken

ASV Århus



Uge 15-41

07-10-2015 - 20:00

Århus Gl. Stadionhal

07-10-2015 - 20:00

07-10-2015 - 20:00

ASV Århus

3 - 0

Holstebro KFUM

Jensen Birger
Nielsen Torben Lykke

07-10-2015 - 20:00

3 - 0

ASV Århus

Holstebro KFUM



Uge 15-42

17-10-2015 - 13:00

Vejlby Risskov Hallen

17-10-2015 - 13:00

17-10-2015 - 13:00

Skovbakken

3 - 0

Øster Starup Vester Nebel IF

Pilden Ivar
Thorsø Peter

17-10-2015 - 13:00

3 - 0

Skovbakken

Øster Starup Vester Nebel IF

17-10-2015 - 15:00

Klostermarkshallen

17-10-2015 - 15:00

17-10-2015 - 15:00

Fortuna Odense Volley.2

1 - 3

Aalborg HIK

Nielsen Torben Lykke
Nielsen Carsten B.

17-10-2015 - 15:00

1 - 3

Fortuna Odense Volley.2

Aalborg HIK



Uge 15-43

24-10-2015 - 15:00

Holstebro Stadionhal

24-10-2015 - 15:00

24-10-2015 - 15:00

Holstebro KFUM

0 - 3

Fortuna Odense Volley.2

Vestergaard Steffen
Christensen Allan

24-10-2015 - 15:00

0 - 3

Holstebro KFUM

Fortuna Odense Volley.2

25-10-2015 - 11:00

Århus Svømmestadion

25-10-2015 - 11:00

25-10-2015 - 11:00

Aarhus 1900

1 - 3

Aalborg HIK

Bodi Lise Lotte
Søgaard Jan

25-10-2015 - 11:00

1 - 3

Aarhus 1900

Aalborg HIK



Uge 15-44

31-10-2015 - 12:00

Aalborg Stadionhal

31-10-2015 - 12:00

31-10-2015 - 12:00

Aalborg HIK

3 - 0

Randers Novo Ikast.2

Jensen Birger
Pilden Ivar

31-10-2015 - 12:00

3 - 0

Aalborg HIK

Randers Novo Ikast.2

01-11-2015 - 11:00

Århus Svømmestadion

01-11-2015 - 11:00

01-11-2015 - 11:00

Aarhus 1900

3 - 1

Øster Starup Vester Nebel IF

Mehdi Vahid G.
Bjorholm Henrik

01-11-2015 - 11:00

3 - 1

Aarhus 1900

Øster Starup Vester Nebel IF

01-11-2015 - 13:00

Vejlby Risskov Hallen

01-11-2015 - 13:00

01-11-2015 - 13:00

Skovbakken

3 - 0

Holstebro KFUM

Pilden Ivar
Thorsø Peter

01-11-2015 - 13:00

3 - 0

Skovbakken

Holstebro KFUM



Uge 15-45

04-11-2015 - 19:00

Århus Gl. Stadionhal

04-11-2015 - 19:00

04-11-2015 - 19:00

ASV Århus

0 - 3

Aarhus 1900

Nielsen Torben Lykke
Hothes Alex

04-11-2015 - 19:00

0 - 3

ASV Århus

Aarhus 1900

05-11-2015 - 20:30

Øster Starup-Vester Nebel hallen

05-11-2015 - 20:30

05-11-2015 - 20:30

Øster Starup Vester Nebel IF

3 - 1

Fortuna Odense Volley.2

Mehdi Vahid G.
Egdal Ove Bjarne Runekilde

05-11-2015 - 20:30

3 - 1

Øster Starup Vester Nebel IF

Fortuna Odense Volley.2

08-11-2015 - 11:00

Vejlby Risskov Hallen

08-11-2015 - 11:00

08-11-2015 - 11:00

Skovbakken

0 - 3

Aalborg HIK

Pilden Ivar
Bodi Lise Lotte

08-11-2015 - 11:00

0 - 3

Skovbakken

Aalborg HIK



Uge 15-47

19-11-2015 - 20:00

Aalborg Stadionhal

19-11-2015 - 20:00

19-11-2015 - 20:00

Aalborg HIK

3 - 0

Holstebro KFUM

Nielsen Torben Lykke
Pilden Ivar

19-11-2015 - 20:00

3 - 0

Aalborg HIK

Holstebro KFUM

19-11-2015 - 20:00

Århus Gl. Stadionhal

19-11-2015 - 20:00

19-11-2015 - 20:00

ASV Århus

3 - 1

Randers Novo Ikast.2

Nielsen Lars B.
Mehdi Vahid G.

19-11-2015 - 20:00

3 - 1

ASV Århus

Randers Novo Ikast.2

22-11-2015 - 11:00

Århus Svømmestadion

22-11-2015 - 11:00

22-11-2015 - 11:00

Aarhus 1900

1 - 3

Randers Novo Ikast.2

Bjorholm Henrik
Hothes Alex

22-11-2015 - 11:00

1 - 3

Aarhus 1900

Randers Novo Ikast.2



Uge 15-48

28-11-2015 - 12:00

Klostermarkshallen

28-11-2015 - 12:00

28-11-2015 - 12:00

Fortuna Odense Volley.2

3 - 1

Skovbakken

Andersen Morten
Sørensen Per

28-11-2015 - 12:00

3 - 1

Fortuna Odense Volley.2

Skovbakken

28-11-2015 - 16:00

Klostermarkshallen

28-11-2015 - 16:00

28-11-2015 - 16:00

Fortuna Odense Volley.2

3 - 0

Øster Starup Vester Nebel IF

Mehdi Vahid G.
Nielsen Lars B.

28-11-2015 - 16:00

3 - 0

Fortuna Odense Volley.2

Øster Starup Vester Nebel IF

29-11-2015 - 12:00

Hyldgårdsskolens Hal B

29-11-2015 - 12:00

29-11-2015 - 12:00

Talentcenter Vest

0 - 3

Aalborg HIK

Pilden Ivar
Bjorholm Henrik

29-11-2015 - 12:00

0 - 3

Talentcenter Vest

Aalborg HIK



Uge 15-49

02-12-2015 - 19:30

Holstebro Stadionhal

02-12-2015 - 19:30

02-12-2015 - 19:30

Holstebro KFUM

0 - 3

Øster Starup Vester Nebel IF

Søgaard Jan
Nielsen Torben Lykke

02-12-2015 - 19:30

0 - 3

Holstebro KFUM

Øster Starup Vester Nebel IF

05-12-2015 - 13:00

Århus Gl. Stadionhal

05-12-2015 - 13:00

05-12-2015 - 13:00

ASV Århus

3 - 0

Øster Starup - Vester Nebel

Jess Rasmus Birkholm
Jensen Birger

05-12-2015 - 13:00

3 - 0

ASV Århus

Øster Starup - Vester Nebel

06-12-2015 - 11:00

Vejlby Risskov Hallen

06-12-2015 - 11:00

06-12-2015 - 11:00

Skovbakken

1 - 3

Aarhus 1900

Pilden Ivar
Bjorholm Henrik

06-12-2015 - 11:00

1 - 3

Skovbakken

Aarhus 1900

06-12-2015 - 13:00

Statsskolens Idrætshal

06-12-2015 - 13:00

06-12-2015 - 13:00

Randers Novo Ikast.2

2 - 3

Fortuna Odense Volley.2

Jess Rasmus Birkholm
Andersen Morten

06-12-2015 - 13:00

2 - 3

Randers Novo Ikast.2

Fortuna Odense Volley.2



Uge 15-50

10-12-2015 - 19:00

Øster Starup-Vester Nebel hallen

10-12-2015 - 19:00

10-12-2015 - 19:00

Øster Starup Vester Nebel IF

2 - 3

Randers Novo Ikast.2

Jensen Allan Meier
Mehdi Vahid G.

10-12-2015 - 19:00

2 - 3

Øster Starup Vester Nebel IF

Randers Novo Ikast.2

13-12-2015 - 11:00

Århus Svømmestadion

13-12-2015 - 11:00

13-12-2015 - 11:00

Aarhus 1900

3 - 0

Holstebro KFUM

Hothes Alex
Vestergaard Steffen

13-12-2015 - 11:00

3 - 0

Aarhus 1900

Holstebro KFUM



Uge 15-51

14-12-2015 - 20:00

Klostermarkshallen

14-12-2015 - 20:00

14-12-2015 - 20:00

Fortuna Odense Volley.2

3 - 2

ASV Århus


14-12-2015 - 20:00

3 - 2

Fortuna Odense Volley.2

ASV Århus



Uge 16-1

09-01-2016 - 12:00

Aalborg Stadionhal

09-01-2016 - 12:00

09-01-2016 - 12:00

Aalborg HIK

3 - 2

ASV Århus


09-01-2016 - 12:00

3 - 2

Aalborg HIK

ASV Århus



Uge 16-2

13-01-2016 - 19:00

Århus Gl. Stadionhal

13-01-2016 - 19:00

13-01-2016 - 19:00

ASV Århus

3 - 1

Skovbakken


13-01-2016 - 19:00

3 - 1

ASV Århus

Skovbakken

17-01-2016 - 11:00

Århus Svømmestadion

17-01-2016 - 11:00

17-01-2016 - 11:00

Aarhus 1900

3 - 0

Fortuna Odense Volley.2


17-01-2016 - 11:00

3 - 0

Aarhus 1900

Fortuna Odense Volley.2

17-01-2016 - 11:00

Statsskolens Idrætshal

17-01-2016 - 11:00

17-01-2016 - 11:00

Randers Novo Ikast.2

3 - 0

ASV Århus


17-01-2016 - 11:00

3 - 0

Randers Novo Ikast.2

ASV Århus

17-01-2016 - 14:00

Øster Starup-Vester Nebel hallen

17-01-2016 - 14:00

17-01-2016 - 14:00

Øster Starup Vester Nebel IF

2 - 3

Aalborg HIK


17-01-2016 - 14:00

2 - 3

Øster Starup Vester Nebel IF

Aalborg HIK

17-01-2016 - 17:00

Statsskolens Idrætshal

17-01-2016 - 17:00

17-01-2016 - 17:00

Randers Novo Ikast.2

3 - 0

Holstebro KFUM


17-01-2016 - 17:00

3 - 0

Randers Novo Ikast.2

Holstebro KFUM



Uge 16-3

18-01-2016 - 19:30

Vejlby Risskov Hallen

18-01-2016 - 19:30

18-01-2016 - 19:30

Skovbakken

3 - 1

Randers Novo Ikast.2


18-01-2016 - 19:30

3 - 1

Skovbakken

Randers Novo Ikast.2

23-01-2016 - 11:00

Hyldgårdsskolens Hal B

23-01-2016 - 11:00

23-01-2016 - 11:00

Talentcenter Vest

3 - 2

Aarhus 1900


23-01-2016 - 11:00

3 - 2

Talentcenter Vest

Aarhus 1900

23-01-2016 - 15:00

Hyldgårdsskolens Hal B

23-01-2016 - 15:00

23-01-2016 - 15:00

Talentcenter Vest

3 - 0

Skovbakken


23-01-2016 - 15:00

3 - 0

Talentcenter Vest

Skovbakken

24-01-2016 - 10:00

Hyldgårdsskolens Hal B

24-01-2016 - 10:00

24-01-2016 - 10:00

Talentcenter Vest

2 - 3

ASV Århus


24-01-2016 - 10:00

2 - 3

Talentcenter Vest

ASV Århus

24-01-2016 - 14:00

Hyldgårdsskolens Hal B

24-01-2016 - 14:00

24-01-2016 - 14:00

Talentcenter Vest

0 - 3

Randers Novo Ikast.2


24-01-2016 - 14:00

0 - 3

Talentcenter Vest

Randers Novo Ikast.2



Uge 16-4

30-01-2016 - 16:00

Aalborg Stadionhal

30-01-2016 - 16:00

30-01-2016 - 16:00

Aalborg HIK

3 - 0

Aarhus 1900


30-01-2016 - 16:00

3 - 0

Aalborg HIK

Aarhus 1900

31-01-2016 - 10:00

Klostermarkshallen

31-01-2016 - 10:00

31-01-2016 - 10:00

Fortuna Odense Volley.2

3 - 0

Holstebro KFUM


31-01-2016 - 10:00

3 - 0

Fortuna Odense Volley.2

Holstebro KFUM



Uge 16-5

01-02-2016 - 20:15

Statsskolens Idrætshal

01-02-2016 - 20:15

01-02-2016 - 20:15

Randers Novo Ikast.2

3 - 2

Øster Starup Vester Nebel IF


01-02-2016 - 20:15

3 - 2

Randers Novo Ikast.2

Øster Starup Vester Nebel IF

06-02-2016 - 14:00

Øster Starup-Vester Nebel hallen

06-02-2016 - 14:00

06-02-2016 - 14:00

Øster Starup Vester Nebel IF

0 - 3

Skovbakken


06-02-2016 - 14:00

0 - 3

Øster Starup Vester Nebel IF

Skovbakken