3. division øst, herrer

Grundspil

select
3 div. øst herrer, grundspil 3. division øst, herrer Matches

Uge 15-39

21-09-2015 - 19:00

Kobberbakkeskolen, afd. Sydby

21-09-2015 - 19:00

21-09-2015 - 19:00

VK Næstved

2 - 3

Døllefjelde Musse

Labusz Jan
Staal Michael

21-09-2015 - 19:00

2 - 3

VK Næstved

Døllefjelde Musse

26-09-2015 - 15:00

Kildeskovshal 2

26-09-2015 - 15:00

26-09-2015 - 15:00

Gentofte Volley.3

3 - 0

Amager VK.2

Brauner Tina
Staal Michael

26-09-2015 - 15:00

3 - 0

Gentofte Volley.3

Amager VK.2

26-09-2015 - 17:00

Kildeskovshal 2

26-09-2015 - 17:00

26-09-2015 - 17:00

Gentofte Volley Wildcard

3 - 1

VLI

Staal Michael
Brauner Tina

26-09-2015 - 17:00

3 - 1

Gentofte Volley Wildcard

VLI

27-09-2015 - 11:00

Himmelev Gym.

27-09-2015 - 11:00

27-09-2015 - 11:00

Himmelev VK

2 - 3

Frederiksberg Volley

Haastrup Mads
Jørs Olaf

27-09-2015 - 11:00

2 - 3

Himmelev VK

Frederiksberg Volley

27-09-2015 - 14:00

Idrætshuset

27-09-2015 - 14:00

27-09-2015 - 14:00

KSV

3 - 1

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Egdal Ove Bjarne Runekilde
Sørensen Per

27-09-2015 - 14:00

3 - 1

KSV

Lyngby-Gladsaxe Volley.3



Uge 15-40

04-10-2015 - 10:00

Engelsborghallen

04-10-2015 - 10:00

04-10-2015 - 10:00

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

0 - 3

Gentofte Volley.3

Hansen Jim Holm
Egdal Ove Bjarne Runekilde

04-10-2015 - 10:00

0 - 3

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Gentofte Volley.3

04-10-2015 - 11:00

Bülowsvejhallen

04-10-2015 - 11:00

04-10-2015 - 11:00

Frederiksberg Volley

3 - 0

Døllefjelde Musse

Brauner Tina
Haastrup Mads

04-10-2015 - 11:00

3 - 0

Frederiksberg Volley

Døllefjelde Musse

04-10-2015 - 13:00

Himmelev Gym.

04-10-2015 - 13:00

04-10-2015 - 13:00

Himmelev VK

3 - 0

VK Næstved

Nielsen Carsten B.
Sørensen Per

04-10-2015 - 13:00

3 - 0

Himmelev VK

VK Næstved

04-10-2015 - 14:00

Idrætshuset

04-10-2015 - 14:00

04-10-2015 - 14:00

KSV

3 - 1

VLI

Dyrbye Anders
Staal Michael

04-10-2015 - 14:00

3 - 1

KSV

VLI

04-10-2015 - 17:00

Sundbyhal 2

04-10-2015 - 17:00

04-10-2015 - 17:00

Amager VK.2

1 - 3

Gentofte Volley Wildcard

Hagen Rebecca Rafn
Nielsen Hans-Ole

04-10-2015 - 17:00

1 - 3

Amager VK.2

Gentofte Volley Wildcard



Uge 15-42

17-10-2015 - 15:00

Kildeskovshal 2

17-10-2015 - 15:00

17-10-2015 - 15:00

Gentofte Volley Wildcard

3 - 1

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Labusz Jan
Dyrbye Anders

17-10-2015 - 15:00

3 - 1

Gentofte Volley Wildcard

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

17-10-2015 - 17:00

Kildeskovshal 2

17-10-2015 - 17:00

17-10-2015 - 17:00

Gentofte Volley.3

3 - 0

VK Næstved

Dyrbye Anders
Labusz Jan

17-10-2015 - 17:00

3 - 0

Gentofte Volley.3

VK Næstved

18-10-2015 - 10:00

Sundbyhal 2

18-10-2015 - 10:00

18-10-2015 - 10:00

Amager VK.2

1 - 3

KSV

Labusz Jan
Jørs Olaf

18-10-2015 - 10:00

1 - 3

Amager VK.2

KSV

18-10-2015 - 16:00

Kettingehallen

18-10-2015 - 16:00

18-10-2015 - 16:00

Døllefjelde Musse

0 - 3

Himmelev VK

Sørensen Michael Lang
Dyrbye Anders

18-10-2015 - 16:00

0 - 3

Døllefjelde Musse

Himmelev VK



Uge 15-43

24-10-2015 - 15:00

Kildeskovshal 1

24-10-2015 - 15:00

24-10-2015 - 15:00

Gentofte Volley Wildcard

3 - 2

Gentofte Volley.3

Nguyen Cuong Chi
Brauner Tina

24-10-2015 - 15:00

3 - 2

Gentofte Volley Wildcard

Gentofte Volley.3

24-10-2015 - 16:00

Kettingehallen

24-10-2015 - 16:00

24-10-2015 - 16:00

Døllefjelde Musse

0 - 3

VLI

Dyrbye Anders
Nielsen Hans-Ole

24-10-2015 - 16:00

0 - 3

Døllefjelde Musse

VLI

25-10-2015 - 12:00

Kobberbakkeskolen, afd. Sydby

25-10-2015 - 12:00

25-10-2015 - 12:00

VK Næstved

3 - 0

Amager VK.2

Sørensen Michael Lang
Labusz Jan

25-10-2015 - 12:00

3 - 0

VK Næstved

Amager VK.2

25-10-2015 - 14:00

Engelsborghallen

25-10-2015 - 14:00

25-10-2015 - 14:00

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

0 - 3

Frederiksberg Volley

Jensen Arne
Brauner Tina

25-10-2015 - 14:00

0 - 3

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Frederiksberg Volley

25-10-2015 - 16:00

Hillerødgades Sportssal

25-10-2015 - 16:00

25-10-2015 - 16:00

KSV

3 - 2

Himmelev VK

Günes Soleil Ayhan
Staal Michael

25-10-2015 - 16:00

3 - 2

KSV

Himmelev VK



Uge 15-44

01-11-2015 - 15:00

Kedelhallen

01-11-2015 - 15:00

01-11-2015 - 15:00

VLI

1 - 3

Gentofte Volley.3

Saleh Yasir
Günes Soleil Ayhan

01-11-2015 - 15:00

1 - 3

VLI

Gentofte Volley.3

01-11-2015 - 17:00

Kettingehallen

01-11-2015 - 17:00

01-11-2015 - 17:00

Døllefjelde Musse

0 - 3

KSV

Jensen Arne
Jørs Olaf

01-11-2015 - 17:00

0 - 3

Døllefjelde Musse

KSV

01-11-2015 - 18:00

Sundbyhal 2

01-11-2015 - 18:00

01-11-2015 - 18:00

Amager VK.2

0 - 3

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Laursen Allan
Hagen Rebecca Rafn

01-11-2015 - 18:00

0 - 3

Amager VK.2

Lyngby-Gladsaxe Volley.3



Uge 15-45

04-11-2015 - 20:30

Engelsborghallen

04-11-2015 - 20:30

04-11-2015 - 20:30

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

3 - 1

VK Næstved

Andersen Vidar Allan Opdal
Jørs Olaf

04-11-2015 - 20:30

3 - 1

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

VK Næstved

07-11-2015 - 13:00

Kildeskovshal 1

07-11-2015 - 13:00

07-11-2015 - 13:00

Gentofte Volley Wildcard

3 - 0

Døllefjelde Musse

Staal Michael
Jensen Arne

07-11-2015 - 13:00

3 - 0

Gentofte Volley Wildcard

Døllefjelde Musse

08-11-2015 - 10:00

Sundbyhal 2

08-11-2015 - 10:00

08-11-2015 - 10:00

Amager VK.2

1 - 3

VLI

Nielsen Hans-Ole
Storgaard Sten

08-11-2015 - 10:00

1 - 3

Amager VK.2

VLI

08-11-2015 - 14:00

Idrætshuset

08-11-2015 - 14:00

08-11-2015 - 14:00

KSV

3 - 0

Frederiksberg Volley

Labusz Jan
Günes Soleil Ayhan

08-11-2015 - 14:00

3 - 0

KSV

Frederiksberg Volley

08-11-2015 - 16:00

Kildeskovshal 2

08-11-2015 - 16:00

08-11-2015 - 16:00

Gentofte Volley.3

3 - 2

Himmelev VK

Sørensen Michael Lang
Haastrup Mads

08-11-2015 - 16:00

3 - 2

Gentofte Volley.3

Himmelev VK



Uge 15-46

15-11-2015 - 09:00

Bülowsvejhallen

15-11-2015 - 09:00

15-11-2015 - 09:00

Frederiksberg Volley

3 - 0

VLI

Labusz Jan
Brauner Tina

15-11-2015 - 09:00

3 - 0

Frederiksberg Volley

VLI

15-11-2015 - 12:00

Kobberbakkeskolen, afd. Sydby

15-11-2015 - 12:00

15-11-2015 - 12:00

VK Næstved

2 - 3

KSV

Sørensen Michael Lang
Dyrbye Anders

15-11-2015 - 12:00

2 - 3

VK Næstved

KSV

15-11-2015 - 16:00

Sundbyhal 2

15-11-2015 - 16:00

15-11-2015 - 16:00

Amager VK.2

1 - 3

Døllefjelde Musse

Laursen Allan
Günes Soleil Ayhan

15-11-2015 - 16:00

1 - 3

Amager VK.2

Døllefjelde Musse



Uge 15-47

22-11-2015 - 11:00

Bülowsvejhallen

22-11-2015 - 11:00

22-11-2015 - 11:00

VLI

3 - 2

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Sørensen Per
Staal Michael

22-11-2015 - 11:00

3 - 2

VLI

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

22-11-2015 - 13:00

Bülowsvejhallen

22-11-2015 - 13:00

22-11-2015 - 13:00

Frederiksberg Volley

3 - 0

Gentofte Volley Wildcard

Günes Soleil Ayhan
Lahti Emil

22-11-2015 - 13:00

3 - 0

Frederiksberg Volley

Gentofte Volley Wildcard



Uge 15-48

24-11-2015 - 20:30

Trekronerhallen

24-11-2015 - 20:30

24-11-2015 - 20:30

Himmelev VK

3 - 1

Gentofte Volley Wildcard

Dyrbye Anders
Sørensen Michael Lang

24-11-2015 - 20:30

3 - 1

Himmelev VK

Gentofte Volley Wildcard

29-11-2015 - 13:00

Bülowsvejhallen

29-11-2015 - 13:00

29-11-2015 - 13:00

Frederiksberg Volley

3 - 2

VK Næstved

Lahti Emil
Nguyen Cuong Chi

29-11-2015 - 13:00

3 - 2

Frederiksberg Volley

VK Næstved

29-11-2015 - 17:00

Kettingehallen

29-11-2015 - 17:00

29-11-2015 - 17:00

Døllefjelde Musse

0 - 3

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Saleh Yasir
Sørensen Michael Lang

29-11-2015 - 17:00

0 - 3

Døllefjelde Musse

Lyngby-Gladsaxe Volley.3



Uge 15-49

05-12-2015 - 17:00

Engelsborghallen

05-12-2015 - 17:00

05-12-2015 - 17:00

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

0 - 3

Himmelev VK

Dyrbye Anders
Andersen Vidar Allan Opdal

05-12-2015 - 17:00

0 - 3

Lyngby-Gladsaxe Volley.3

Himmelev VK

06-12-2015 - 12:00

Kobberbakkeskolen, afd. Sydby

06-12-2015 - 12:00

06-12-2015 - 12:00

VK Næstved

3 - 1

VLI

Dyrbye Anders
Jørs Olaf

06-12-2015 - 12:00

3 - 1

VK Næstved

VLI

06-12-2015 - 13:00

Kettingehallen

06-12-2015 - 13:00

06-12-2015 - 13:00

Døllefjelde Musse

2 - 3

Gentofte Volley.3


06-12-2015 - 13:00

2 - 3

Døllefjelde Musse

Gentofte Volley.3

06-12-2015 - 15:00

Kildeskovshal 2

06-12-2015 - 15:00

06-12-2015 - 15:00

Gentofte Volley Wildcard

2 - 3

KSV

Nguyen Cuong Chi
Günes Soleil Ayhan

06-12-2015 - 15:00

2 - 3

Gentofte Volley Wildcard

KSV



Uge 15-50

13-12-2015 - 11:00

Idrætshuset

13-12-2015 - 11:00

13-12-2015 - 11:00

KSV

2 - 3

Gentofte Volley.3

Sørensen Michael Lang
Staal Michael

13-12-2015 - 11:00

2 - 3

KSV

Gentofte Volley.3

13-12-2015 - 11:00

Bülowsvejhallen

13-12-2015 - 11:00

13-12-2015 - 11:00

Frederiksberg Volley

3 - 0

Amager VK.2

Lahti Emil
Haastrup Mads

13-12-2015 - 11:00

3 - 0

Frederiksberg Volley

Amager VK.2

13-12-2015 - 12:00

Kobberbakkeskolen, afd. Sydby

13-12-2015 - 12:00

13-12-2015 - 12:00

VK Næstved

3 - 0

Gentofte Volley Wildcard

Zoëga Lone Bredahl
Jørs Olaf

13-12-2015 - 12:00

3 - 0

VK Næstved

Gentofte Volley Wildcard

13-12-2015 - 13:00

Himmelev Gym.

13-12-2015 - 13:00

13-12-2015 - 13:00

Himmelev VK

3 - 2

VLI

Andersen Vidar Allan Opdal
Labusz Jan

13-12-2015 - 13:00

3 - 2

Himmelev VK

VLI



Uge 15-51

15-12-2015 - 20:30

Trekronerhallen

15-12-2015 - 20:30

15-12-2015 - 20:30

Himmelev VK

3 - 0

Amager VK.2


15-12-2015 - 20:30

3 - 0

Himmelev VK

Amager VK.2



Uge 16-1

09-01-2016 - 14:00

Sundbyhal 2

09-01-2016 - 14:00

09-01-2016 - 14:00

Amager VK.2

0 - 3

Gentofte Volley.3


09-01-2016 - 14:00

0 - 3

Amager VK.2

Gentofte Volley.3

10-01-2016 - 11:00

Kedelhallen

10-01-2016 - 11:00

10-01-2016 - 11:00

VLI

1 - 3

Gentofte Volley Wildcard