Landspokalen Mænd


Landspokalen Mænd 1/4-finale LP 1/4-finale Mænd Standing

bedste pointscorer(point / sæt)

#15

QuentinMoore 5,4(81/15)

#15

Peter TrolleBonnesen 5,3(53/10)

#10

KristofferAbell 4,09(45/11)

#2

MadsKyed Jensen 3,57(25/7)

#7

MadsMøllgaard 3,5(35/10)

bedste server(servees / sæt)

#2

MadsKyed Jensen 1,14(8/7)

#15

Peter TrolleBonnesen 0,8(8/10)

#6

RasmusMikelsons 0,7(7/10)

#7

DanielGordon 0,62(5/8)

#12

Oskar KjersteinMadsen 0,5(3/6)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

NicolaiHoumann 1,09(12/11)

#3

Jonas MuffWeber 0,92(11/12)

#6

RasmusMikelsons 0,9(9/10)

#9

Martijnvan der AA 0,9(9/10)

#13

TomaszStanczuk 0,82(9/11)

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#12

Oskar KjersteinMadsen 74 %(31/42)

#7

DanielGordon 69 %(18/26)

#4

KimBuchwald 67 %(24/36)

#13

Philip MetinÖzari 64 %(27/42)

#7

MadsMøllgaard 59 %(29/49)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#7

NicolaiHoumann 64 %(23/36)

#2

MadsKyed Jensen 52 %(12/23)

#15

Peter TrolleBonnesen 51 %(40/79)

#7

DanielGordon 50 %(18/36)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bonnesen P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Houmann N.
(Hvidovre VK)
V.KANT 1  
Madsen O.K.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Bitsch S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Jensen C.H.
(ASV Århus)
LIBERO 1  
Buchwald K.
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Birgisson Æ.F.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • HÆVER 2  
    Kyed J.M.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    van d.A.M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • CENTER 4  
    Stanczuk T.
    (Hvidovre VK)
  • DIAGONAL 2  
    Smith F.A.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 3  
    Møllgaard M.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bonnesen P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Houmann N.
(Hvidovre VK)
V.KANT 1  
Madsen O.K.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Bitsch S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Jensen C.H.
(ASV Århus)
LIBERO 1  
Buchwald K.
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Birgisson Æ.F.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • HÆVER 2  
    Kyed J.M.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    van d.A.M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • CENTER 4  
    Stanczuk T.
    (Hvidovre VK)
  • DIAGONAL 2  
    Smith F.A.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 3  
    Møllgaard M.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bonnesen P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Houmann N.
(Hvidovre VK)
V.KANT 1  
Madsen O.K.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Bitsch S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Jensen C.H.
(ASV Århus)
LIBERO 1  
Buchwald K.
(VK Vestsjælland)
LIBERO 2  
Birgisson Æ.F.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 2  
Kyed J.M.
(Gentofte Volley)
CENTER 3  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 3  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)
CENTER 4  
Stanczuk T.
(Hvidovre VK)
V.KANT 4  
Gordon D.
(VK Vestsjælland)
DIAGONAL 2  
Smith F.A.
(VK Vestsjælland)