Landspokal 2015, Herrer


Landspokal 2015, herrer LP 2015, herrer Standing

bedste pointscorer(point / sæt)

#3

MateuszDziwierek 3,92(51/13)

#12

MaciejKordysz 3,92(51/13)

#4

SebastianSobczak 3(24/8)

#11

TomaszStanczuk 2,85(37/13)

#2

KacperPOPIK 1,46(19/13)

bedste server(servees / sæt)

#12

MaciejKordysz 0,46(6/13)

#7

MarcinJanczak 0,38(5/13)

#3

MateuszDziwierek 0,38(5/13)

#2

KacperPOPIK 0,38(5/13)

#11

TomaszStanczuk 0,31(4/13)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#3

MateuszDziwierek 0,31(4/13)

#11

TomaszStanczuk 0,31(4/13)

#4

SebastianSobczak 0,25(2/8)

#2

KacperPOPIK 0,23(3/13)

#7

MarcinJanczak 0,23(3/13)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#12

MaciejKordysz 56 %(54/96)

#14

PrzemekCZAUDERNA 47 %(35/74)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#11

TomaszStanczuk 60 %(29/48)

#4

SebastianSobczak 49 %(20/41)

#3

MateuszDziwierek 47 %(42/89)

#12

MaciejKordysz 46 %(44/96)

Dream Team

DIAGONAL 1  
CHRISTIANSEN C.M.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
ANDERSEN S.E.
(Talentcenter Vest)
V.KANT 1  
MØLLGAARD M.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
BITSCH S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
VALDIMARSSON H.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
PETERSEN M.S.
(Hvidovre VK Wildcard)
  • LIBERO 2  
    CZAUDERNA P.
    (Ishøj Volley)
  • HÆVER 2  
  • CENTER 3  
    SØRENSEN A.M.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 4  
    HUSS R.R.
    (Gentofte Volley)
  • DIAGONAL 2  
    Nelson M.
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 3  
    SØRENSEN S.L.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • V.KANT 4  
    KORDYSZ M.
    (Ishøj Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
CHRISTIANSEN C.M.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
ANDERSEN S.E.
(Talentcenter Vest)
V.KANT 1  
MØLLGAARD M.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
BITSCH S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
VALDIMARSSON H.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
PETERSEN M.S.
(Hvidovre VK Wildcard)
  • LIBERO 2  
    CZAUDERNA P.
    (Ishøj Volley)
  • HÆVER 2  
  • CENTER 3  
    SØRENSEN A.M.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 4  
    HUSS R.R.
    (Gentofte Volley)
  • DIAGONAL 2  
    Nelson M.
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 3  
    SØRENSEN S.L.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • V.KANT 4  
    KORDYSZ M.
    (Ishøj Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
CHRISTIANSEN C.M.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
ANDERSEN S.E.
(Talentcenter Vest)
V.KANT 1  
MØLLGAARD M.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
BITSCH S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
VALDIMARSSON H.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
PETERSEN M.S.
(Hvidovre VK Wildcard)
LIBERO 2  
CZAUDERNA P.
(Ishøj Volley)
HÆVER 2  
CENTER 3  
SØRENSEN A.M.
(Gentofte Volley)
V.KANT 3  
SØRENSEN S.L.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 4  
HUSS R.R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 4  
KORDYSZ M.
(Ishøj Volley)
DIAGONAL 2  
Nelson M.
(Middelfart VK)