VolleyLiga Damer


Fortuna Odense Volley


Randers Novo Ikast

 
 

VT Esbjerg

VLD Kvalifikation 2015-2016 VLD Kvalifikation Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Fortuna Odense Volley

12

4

4

0

12

3

356

296

1

3

0

0

0

0

4,00

1,203

-

Randers Novo Ikast

6

4

2

2

8

7

334

314

1

1

0

0

2

0

1,14

1,064

-

VT Esbjerg

0

4

0

4

2

12

267

347

0

0

0

0

2

2

0,17

0,770

-




VLD Kvalifikation 2015-2016 VLD Kvalifikation Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VLD Kvalifikation 2015-2016

Udehold

Fortuna

RNI

VTE

Hjemmehold

Fortuna Odense Volley (Fortuna)

3 - 1

3 - 0

Randers Novo Ikast (RNI)

1 - 3

3 - 0

VT Esbjerg (VTE)

1 - 3

1 - 3

bedste pointscorer(point / sæt)

#7

SofiaPurkhús 4,19(285/68)

#3

Kayla AnneNeto 4(252/63)

#9

DepreceWashington 3,9(269/69)

#5

Trine NoerKjelstrup 3,85(250/65)

#1

Natalia MariaPerlinska 3,79(148/39)

bedste server(servees / sæt)

#8

NoraMøllgaard 0,79(49/62)

#1

Eva MielskovBang 0,65(39/60)

#12

Julie HeileMikaelsen 0,62(39/63)

#13

Laura HagemannJensen 0,62(32/52)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#1

Natalia MariaPerlinska 0,95(37/39)

#11

PaulinaHougaard-Jensen 0,85(52/61)

#12

Maria ElisabethTyndeskov 0,67(38/57)

#14

EvynMcCoy 0,65(34/52)

#11

EmmaStevnsborg 0,62(10/16)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#12

Clara ChristensenVieira 62 %(134/216)

#4

MetteSallerup 61 %(258/423)

#7

Maria DemenciaMorales 61 %(161/264)

#2

CiEshel 61 %(140/230)

#13

Rikke KatrineLarsen 59 %(240/405)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#1

Natalia MariaPerlinska 60 %(102/171)

#14

Dominique AlexisThompson 55 %(105/190)

#17

Amanda JoanneBrown 51 %(180/356)

#14

EvynMcCoy 50 %(113/227)

#5

Trine NoerKjelstrup 46 %(215/466)

Dream Team

DIAGONAL 1  
MIKAELSEN J.H.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
BROWN A.J.
(Lyngby Volley)
V.KANT 1  
NETO K.A.
(Holte IF)

V.KANT 2  
MØLLGAARD N.
(Holte IF)
CENTER 1  
SEAMAN B.M.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Christiansen S.F.
(Brøndby)
LIBERO 1  
SALLERUP M.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    DAHL S.S.
    (Lyngby Volley)
  • HÆVER 2  
    Söderlind c.e.
    (Lyngby-Glad.2)
  • CENTER 3  
    HOUGAARD-JENSEN P.
    (Brøndby VK)
  • CENTER 4  
    PERLIŃSKA N.M.
    (Holte IF)
  • DIAGONAL 2  
    OWIE A.V.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    KJÆRGAARD A.
    (Amager VK)
  • V.KANT 4  
    KJELSTRUP T.N.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
MIKAELSEN J.H.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
BROWN A.J.
(Lyngby Volley)
V.KANT 1  
NETO K.A.
(Holte IF)

V.KANT 2  
MØLLGAARD N.
(Holte IF)
CENTER 1  
SEAMAN B.M.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Christiansen S.F.
(Brøndby)
LIBERO 1  
SALLERUP M.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    DAHL S.S.
    (Lyngby Volley)
  • HÆVER 2  
    Söderlind c.e.
    (Lyngby-Glad.2)
  • CENTER 3  
    HOUGAARD-JENSEN P.
    (Brøndby VK)
  • CENTER 4  
    PERLIŃSKA N.M.
    (Holte IF)
  • DIAGONAL 2  
    OWIE A.V.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    KJÆRGAARD A.
    (Amager VK)
  • V.KANT 4  
    KJELSTRUP T.N.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
MIKAELSEN J.H.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
BROWN A.J.
(Lyngby Volley)
V.KANT 1  
NETO K.A.
(Holte IF)

V.KANT 2  
MØLLGAARD N.
(Holte IF)
CENTER 1  
SEAMAN B.M.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Christiansen S.F.
(Brøndby)
LIBERO 1  
SALLERUP M.
(Amager VK)
LIBERO 2  
DAHL S.S.
(Lyngby Volley)
HÆVER 2  
Söderlind c.e.
(Lyngby-Glad.2)
CENTER 3  
HOUGAARD-JENSEN P.
(Brøndby VK)
V.KANT 3  
KJÆRGAARD A.
(Amager VK)
CENTER 4  
PERLIŃSKA N.M.
(Holte IF)
V.KANT 4  
KJELSTRUP T.N.
(Brøndby VK)
DIAGONAL 2  
OWIE A.V.
(Holte IF)