Pokalturneringen Herrer


  • 03-02-2023 - 13:00

    Marienlyst-Fortuna Volley

    Nordenskov UIF

  • 03-02-2023 - 15:00

    VK Vestsjælland

    Gentofte Volley

  • 04-02-2023 - 09:00

    Taber Semi 2

    Taber Semi 1

  • 04-02-2023 - 12:30

    Vinder Semi 2

    Vinder Semi 1

    
03-02-2023 - 13:00

Marienlyst-Fortuna Volley

Nordenskov UIF

03-02-2023 - 15:00

VK Vestsjælland

Gentofte Volley

04-02-2023 - 09:00

Taber Semi 2

Taber Semi 1

04-02-2023 - 12:30

Vinder Semi 2

Vinder Semi 1

bedste pointscorer(point / sæt)

#12

Mads HartmannDitlevsen 7,75(31/4)

#1

NikolajHjorth 6,33(19/3)

#7

DanielGordon 5,5(22/4)

bedste server(servees / sæt)

#10

Tommy Mehlberg 0,75(3/4)

#7

George AustinThompson 0,67(2/3)

#7

DanielGordon 0,5(2/4)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#13

OskarLynard 1(3/3)

#6

RasmusMikelsons 1(3/3)

#16

Luke DanielCrutchley 0,75(3/4)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#12

Jonas EnemarkPetersen 91 %(10/11)

#10

Rasmus MarzetthaBech 78 %(14/18)

#9

Alfred GramkowØstergaard 69 %(18/26)

#1

NikolajHjorth 65 %(11/17)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

Steen LyngøSørensen 72 %(13/18)

#12

Villads LundbyAndersen 50 %(3/6)

#1

NikolajHjorth 50 %(16/32)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Sniezek M.
(Nordenskov UIF)
CENTER 2  
Dahl F.B.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Ross P.
(Nordenskov UIF)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
Bech R.M.
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Østergaard A.G.
    (Ikast KFUM)
  • HÆVER 2  
  • CENTER 3  
    Brinck P.S.
    (DHV Odense)
  • CENTER 4  
    Høegh T.
    (DHV Odense)
  • DIAGONAL 2  
    Uhrenholt S.T.
    (Ikast KFUM)
  • V.KANT 3  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 4  
    Mehlberg T..
    (Ikast KFUM)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Sniezek M.
(Nordenskov UIF)
CENTER 2  
Dahl F.B.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Ross P.
(Nordenskov UIF)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
Bech R.M.
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Østergaard A.G.
    (Ikast KFUM)
  • HÆVER 2  
  • CENTER 3  
    Brinck P.S.
    (DHV Odense)
  • CENTER 4  
    Høegh T.
    (DHV Odense)
  • DIAGONAL 2  
    Uhrenholt S.T.
    (Ikast KFUM)
  • V.KANT 3  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 4  
    Mehlberg T..
    (Ikast KFUM)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Sniezek M.
(Nordenskov UIF)
CENTER 2  
Dahl F.B.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Ross P.
(Nordenskov UIF)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
Bech R.M.
(VK Vestsjælland)
LIBERO 2  
Østergaard A.G.
(Ikast KFUM)
HÆVER 2  
CENTER 3  
Brinck P.S.
(DHV Odense)
V.KANT 3  
Gordon D.
(VK Vestsjælland)
CENTER 4  
Høegh T.
(DHV Odense)
V.KANT 4  
Mehlberg T..
(Ikast KFUM)
DIAGONAL 2  
Uhrenholt S.T.
(Ikast KFUM)