Pokalturneringen Kvinder


  • 03-02-2023 - 17:00

    DHV Odense

    Brøndby VK

  • 03-02-2023 - 19:00

    ASV Elite

    Holte IF

  • 04-02-2023 - 11:00

    Taber Semi 2

    Taber Semi 1

  • 04-02-2023 - 15:00

    Vinder Semi 2

    Vinder Semi 1

    
03-02-2023 - 17:00

DHV Odense

Brøndby VK

03-02-2023 - 19:00

ASV Elite

Holte IF

04-02-2023 - 11:00

Taber Semi 2

Taber Semi 1

04-02-2023 - 15:00

Vinder Semi 2

Vinder Semi 1

bedste pointscorer(point / sæt)

#8

NoraMøllgaard 6,33(19/3)

#11

Line TangThomsen 6(6/1)

bedste server(servees / sæt)

#7

AstridMellmølle 1,33(4/3)

#11

Line TangThomsen 1(1/1)

#14

Rocio FortunyPena 1(3/3)

#12

MetteBreuning 1(3/3)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#11

EmmaStevnsborg 1(3/3)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#5

SidseAndersen 80 %(12/15)

#8

NoraMøllgaard 78 %(7/9)

#9

Sille SlottHansen 73 %(8/11)

#14

Ditte KjærHansen 56 %(10/18)

#7

FridaBrinck 55 %(6/11)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#11

Line TangThomsen 71 %(5/7)

#1

Abby LeeFeyereisen 57 %(4/7)

#8

NoraMøllgaard 50 %(18/36)

#10

Frederikke StenholtKrogh 48 %(10/21)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Nielsen E.G.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Jensen S.D.
(DHV Odense)
V.KANT 1  
Trpenovska E.
(Brøndby VK)

V.KANT 2  
Mellmølle A.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Breuning M.
(Brøndby VK)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Larsen R.K.
    (Team Køge)
  • HÆVER 2  
  • CENTER 3  
    Rhodes K..
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Pena R.F.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Zwart K.
    (VLI)
  • V.KANT 3  
    Lyholm J.F.
    (DHV Odense)
  • V.KANT 4  
    Lau I.D.
    (Ikast KFUM)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Nielsen E.G.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Jensen S.D.
(DHV Odense)
V.KANT 1  
Trpenovska E.
(Brøndby VK)

V.KANT 2  
Mellmølle A.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Breuning M.
(Brøndby VK)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Larsen R.K.
    (Team Køge)
  • HÆVER 2  
  • CENTER 3  
    Rhodes K..
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Pena R.F.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Zwart K.
    (VLI)
  • V.KANT 3  
    Lyholm J.F.
    (DHV Odense)
  • V.KANT 4  
    Lau I.D.
    (Ikast KFUM)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Nielsen E.G.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Jensen S.D.
(DHV Odense)
V.KANT 1  
Trpenovska E.
(Brøndby VK)

V.KANT 2  
Mellmølle A.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Breuning M.
(Brøndby VK)
HÆVER 1  
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
LIBERO 2  
Larsen R.K.
(Team Køge)
HÆVER 2  
CENTER 3  
Rhodes K..
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Lyholm J.F.
(DHV Odense)
CENTER 4  
Pena R.F.
(Brøndby VK)
V.KANT 4  
Lau I.D.
(Ikast KFUM)
DIAGONAL 2  
Zwart K.
(VLI)