1. division Kvinder


  • 01-10-2022 - 12:00

    Kolding VK

    Middelfart VK

    0 - 3

    22/25  23/25  21/25

  • 01-10-2022 - 12:00

    Aalborg Volleyball

    ASV Aarhus.2

    0 - 3

    20/25  19/25  20/25

  • 01-10-2022 - 12:30

    Fortuna Odense Volley

    Bedsted KFUM

    3 - 1

    25/16  18/25  25/18  25/23

  • 01-10-2022 - 13:30

    Volleyball Esbjerg

    IF Lyseng

    3 - 0

    25/9  25/15  25/18

  • 02-10-2022 - 10:00

    KSV

    Gentofte Volley.2

    3 - 0

    25/21  25/14  25/19

  • 02-10-2022 - 11:00

    Skovbakken

    Funder GF

    3 - 0

    25/17  25/17  25/19

  • 02-10-2022 - 11:30

    VLI

    Lyngby-Gladsaxe Volley.2

    3 - 0

    25/14  25/23  25/16

  • 02-10-2022 - 12:00

    Amager VK

    Rosenlund

    3 - 2

    25/13  26/24  21/25  20/25  15/11

  • 02-10-2022 - 12:00

    Farum-Holte.2

    Hvidovre VK Wildcard

    3 - 0

    25/19  26/24  25/23

  • 02-10-2022 - 14:00

    Lynge Uggeløse IF

    DTU Volley

    3 - 0

    25/18  25/17  29/27

  • 08-10-2022 - 10:00

    ASV Aarhus.2

    Middelfart VK

  • 08-10-2022 - 13:00

    Rosenlund

    Lyngby-Gladsaxe Volley.2

  • 08-10-2022 - 15:00

    Bedsted KFUM

    Skovbakken

  • 08-10-2022 - 15:30

    Volleyball Esbjerg

    Funder GF

  • 08-10-2022 - 16:30

    DTU Volley

    Gentofte Volley.2

  • 09-10-2022 - 10:00

    Amager VK

    VLI

  • 09-10-2022 - 11:30

    Hvidovre VK Wildcard

    Lynge Uggeløse IF

  • 09-10-2022 - 12:00

    Aalborg Volleyball

    Kolding VK

  • 09-10-2022 - 15:00

    IF Lyseng

    Fortuna Odense Volley

  • 13-10-2022 - 19:30

    Lynge Uggeløse IF

    VLI

  • 14-10-2022 - 20:45

    Middelfart VK

    Aalborg Volleyball

    
01-10-2022 - 12:00

Kolding VK

Middelfart VK

0 - 3

22/25  23/25  21/25

01-10-2022 - 12:00

Aalborg Volleyball

ASV Aarhus.2

0 - 3

20/25  19/25  20/25

01-10-2022 - 12:30

Fortuna Odense Volley

Bedsted KFUM

3 - 1

25/16  18/25  25/18  25/23

01-10-2022 - 13:30

Volleyball Esbjerg

IF Lyseng

3 - 0

25/9  25/15  25/18

02-10-2022 - 10:00

KSV

Gentofte Volley.2

3 - 0

25/21  25/14  25/19

02-10-2022 - 11:00

Skovbakken

Funder GF

3 - 0

25/17  25/17  25/19

02-10-2022 - 11:30

VLI

Lyngby-Gladsaxe Volley.2

3 - 0

25/14  25/23  25/16

02-10-2022 - 12:00

Amager VK

Rosenlund

3 - 2

25/13  26/24  21/25  20/25  15/11

02-10-2022 - 12:00

Farum-Holte.2

Hvidovre VK Wildcard

3 - 0

25/19  26/24  25/23

02-10-2022 - 14:00

Lynge Uggeløse IF

DTU Volley

3 - 0

25/18  25/17  29/27

08-10-2022 - 10:00

ASV Aarhus.2

Middelfart VK

08-10-2022 - 13:00

Rosenlund

Lyngby-Gladsaxe Volley.2

08-10-2022 - 15:00

Bedsted KFUM

Skovbakken

08-10-2022 - 15:30

Volleyball Esbjerg

Funder GF

08-10-2022 - 16:30

DTU Volley

Gentofte Volley.2

09-10-2022 - 10:00

Amager VK

VLI

09-10-2022 - 11:30

Hvidovre VK Wildcard

Lynge Uggeløse IF

09-10-2022 - 12:00

Aalborg Volleyball

Kolding VK

09-10-2022 - 15:00

IF Lyseng

Fortuna Odense Volley

13-10-2022 - 19:30

Lynge Uggeløse IF

VLI

14-10-2022 - 20:45

Middelfart VK

Aalborg Volleyball

Stilling

1DKØ

1DKV

Stilling

1DKØ

1. division Kvinder Øst 1. div. Kvinder Øst Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

VLI

3

1

1

0

3

0

75

53

1

0

0

0

0

0

-

1,415

-

KSV

3

1

1

0

3

0

75

54

1

0

0

0

0

0

-

1,389

-

Lynge Uggeløse IF

3

1

1

0

3

0

79

62

1

0

0

0

0

0

-

1,274

-

Farum-Holte.2

3

1

1

0

3

0

76

66

1

0

0

0

0

0

-

1,152

-

Amager VK

2

1

1

0

3

2

107

98

0

0

1

0

0

0

1,50

1,092

-

Rosenlund

1

1

0

1

2

3

98

107

0

0

0

1

0

0

0,67

0,916

-

Hvidovre VK Wildcard

0

1

0

1

0

3

66

76

0

0

0

0

0

1

0,00

0,868

-

DTU Volley

0

1

0

1

0

3

62

79

0

0

0

0

0

1

0,00

0,785

-

Gentofte Volley.2

0

1

0

1

0

3

54

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,720

-

Lyngby-Gladsaxe Volley.2

0

1

0

1

0

3

53

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,707

-




1. division Kvinder Øst 1. div. Kvinder Øst Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

1. division Kvinder Øst

Udehold

Hjemmehold

Amager VK ()

3 - 2

DTU Volley ()

Farum-Holte.2 ()

3 - 0

Gentofte Volley.2 ()

Hvidovre VK Wildcard ()

KSV ()

3 - 0

Lyngby-Gladsaxe Volley.2 ()

Lynge Uggeløse IF ()

3 - 0

Rosenlund ()

VLI ()

3 - 0

1DKV

1. division Kvinder Vest 1. div. Kvinder Vest Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Volleyball Esbjerg

3

1

1

0

3

0

75

42

1

0

0

0

0

0

-

1,786

-

Skovbakken

3

1

1

0

3

0

75

53

1

0

0

0

0

0

-

1,415

-

ASV Aarhus.2

3

1

1

0

3

0

75

59

1

0

0

0

0

0

-

1,271

-

Middelfart VK

3

1

1

0

3

0

75

66

1

0

0

0

0

0

-

1,136

-

Fortuna Odense Volley

3

1

1

0

3

1

93

82

0

1

0

0

0

0

3,00

1,134

-

Bedsted KFUM

0

1

0

1

1

3

82

93

0

0

0

0

1

0

0,33

0,882

-

Kolding VK

0

1

0

1

0

3

66

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,880

-

Aalborg Volleyball

0

1

0

1

0

3

59

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,787

-

Funder GF

0

1

0

1

0

3

53

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,707

-

IF Lyseng

0

1

0

1

0

3

42

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,560

-




1. division Kvinder Vest 1. div. Kvinder Vest Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

1. division Kvinder Vest

Udehold

Hjemmehold

ASV Aarhus.2 ()

Bedsted KFUM ()

Volleyball Esbjerg ()

3 - 0

Fortuna Odense Volley ()

3 - 1

Funder GF ()

Kolding VK ()

0 - 3

IF Lyseng ()

Middelfart VK ()

Skovbakken ()

3 - 0

Aalborg Volleyball ()

0 - 3