VolleyLigaen Kvinder


  • 22-01-2023 - 14:00

    Lyngby-Gladsaxe Volley

    ASV Elite

    0 - 3

    20/25  17/25  20/25

  • 23-01-2023 - 18:30

    Gentofte Volley

    Brøndby VK

    3 - 0

    25/17  25/22  25/14

  • 28-01-2023 - 13:30

    Team Køge

    Gentofte Volley

    0 - 3

    21/25  20/25  22/25

  • 28-01-2023 - 15:00

    DHV Odense

    ASV Elite

    0 - 3

    22/25  11/25  20/25

  • 14:00 

    Holte IF

    Brøndby VK

    
22-01-2023 - 14:00

Lyngby-Gladsaxe Volley

ASV Elite

0 - 3

20/25  17/25  20/25

23-01-2023 - 18:30

Gentofte Volley

Brøndby VK

3 - 0

25/17  25/22  25/14

28-01-2023 - 13:30

Team Køge

Gentofte Volley

0 - 3

21/25  20/25  22/25

28-01-2023 - 15:00

DHV Odense

ASV Elite

0 - 3

22/25  11/25  20/25

14:00 

Holte IF

Brøndby VK

bedste pointscorer(point / sæt)

#16

Mathilde BorupJeppesen 4,89(88/18)

#7

AstridMellmølle 4,84(150/31)

#11

EmmaStevnsborg 3,96(91/23)

#9

Emilie StenholtKrogh 3,65(124/34)

bedste server(servees / sæt)

#3

Caroline StenholtKrogh 0,93(26/28)

#16

Mathilde BorupJeppesen 0,78(14/18)

#5

Frida MeinckeLyø 0,73(27/37)

#7

FridaBrinck 0,63(12/19)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#15

Lorenza Rosenkilde 0,79(15/19)

#14

Rocio FortunyPena 0,69(20/29)

#19

Marie SonneKristensen 0,61(20/33)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#4

LauraBrix 62 %(104/168)

#8

Nanna KaardeHansen 58 %(78/134)

#14

Ditte KjærHansen 51 %(87/169)

#3

LeaFøns 49 %(113/230)

#6

Isabella HegelundNielsen 49 %(71/145)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#7

AstridMellmølle 48 %(122/253)

#12

Emma ForsingdalDalsgaard 46 %(17/37)

#7

Katrine MerrildStrøbæk 45 %(74/163)

#11

EmmaStevnsborg 42 %(74/178)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Poenaru I.
(Ikast KFUM)
CENTER 2  
Rhodes K..
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Mellmølle A.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Rosenkilde L..
(Lyngby-Gladsaxe Volley)
HÆVER 1  
Christensen C.T.
(Holte)
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Nielsen I.H.
    (Brøndby VK)
  • HÆVER 2  
    Moronu A.I.
    (Gentofte)
  • CENTER 3  
    Lachenmeier A.L.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    Pena R.F.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Krogh E.S.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 3  
    Lyø F.M.
    (DHV Odense)
  • V.KANT 4  
    Jensen S.H.
    (Gentofte Volley)

Stilling

VLKG

Stilling

VLKG

VolleyLigaen Kvinder Grundspil VLK Grundspil Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

ASV Elite

30

11

10

1

30

7

880

706

6

4

0

0

0

1

4,29

1,246

-

Holte IF

26

9

9

0

27

4

755

546

6

2

1

0

0

0

6,75

1,383

-

Gentofte Volley

22

11

7

4

25

16

914

850

3

4

0

1

2

1

1,56

1,075

-

Team Køge

21

11

7

4

24

15

847

793

5

1

1

1

1

2

1,60

1,068

-

Ikast KFUM

9

10

3

7

12

23

743

798

2

0

1

1

1

5

0,52

0,931

-

Brøndby VK

8

9

3

6

12

20

682

725

2

0

1

0

3

3

0,60

0,941

-

DHV Odense

7

11

2

9

12

28

757

919

1

1

0

1

4

4

0,43

0,824

-

Lyngby-Gladsaxe Volley

0

10

0

10

1

30

533

774

0

0

0

0

1

9

0,03

0,689

-




VolleyLigaen Kvinder Grundspil VLK Grundspil Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VolleyLigaen Kvinder Grundspil

Udehold

Hjemmehold

ASV Elite ()

3 - 1

3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

Brøndby VK ()

1 - 3

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 0

0 - 3

DHV Odense ()

0 - 3

1 - 3

1 - 3

3 - 1

2 - 3

Gentofte Volley ()

0 - 3

3 - 0

3 - 1

1 - 3

3 - 1

3 - 0

Holte IF ()

3 - 0

3 - 0

3 - 0

Ikast KFUM ()

2 - 3

0 - 3

3 - 2

0 - 3

3 - 0

0 - 3

Lyngby-Gladsaxe Volley ()

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

Team Køge ()

1 - 3

3 - 1

0 - 3

2 - 3

3 - 0

3 - 0

Dream Team

DIAGONAL 1  
Poenaru I.
(Ikast KFUM)
CENTER 2  
Rhodes K..
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Mellmølle A.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Rosenkilde L..
(Lyngby-Gladsaxe Volley)
HÆVER 1  
Christensen C.T.
(Holte)
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Nielsen I.H.
    (Brøndby VK)
  • HÆVER 2  
    Moronu A.I.
    (Gentofte)
  • CENTER 3  
    Lachenmeier A.L.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    Pena R.F.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Krogh E.S.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 3  
    Lyø F.M.
    (DHV Odense)
  • V.KANT 4  
    Jensen S.H.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Poenaru I.
(Ikast KFUM)
CENTER 2  
Rhodes K..
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Mellmølle A.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Rosenkilde L..
(Lyngby-Gladsaxe Volley)
HÆVER 1  
Christensen C.T.
(Holte)
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
LIBERO 2  
Nielsen I.H.
(Brøndby VK)
HÆVER 2  
Moronu A.I.
(Gentofte)
CENTER 3  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
V.KANT 3  
Lyø F.M.
(DHV Odense)
CENTER 4  
Pena R.F.
(Brøndby VK)
V.KANT 4  
Jensen S.H.
(Gentofte Volley)
DIAGONAL 2  
Krogh E.S.
(ASV Elite)