VolleyLigaen Kvinder


  • 01-10-2022 - 13:30

    Gentofte Volley

    DHV Odense

    3 - 1

    25/11  25/14  17/25  25/13

  • 02-10-2022 - 14:00

    Holte IF

    Team Køge

    3 - 0

    25/9  25/13  25/11

  • 02-10-2022 - 17:00

    Ikast KFUM

    Lyngby-Gladsaxe Volley

    3 - 0

    25/20  25/18  25/21

  • 08-10-2022 - 12:00

    DHV Odense

    Holte IF

  • 08-10-2022 - 14:00

    ASV Elite

    Lyngby-Gladsaxe Volley

  • 08-10-2022 - 14:00

    Brøndby VK

    Gentofte Volley

  • 10-10-2022 - 18:30

    Team Køge

    Lyngby-Gladsaxe Volley

    
01-10-2022 - 13:30

Gentofte Volley

DHV Odense

3 - 1

25/11  25/14  17/25  25/13

02-10-2022 - 14:00

Holte IF

Team Køge

3 - 0

25/9  25/13  25/11

02-10-2022 - 17:00

Ikast KFUM

Lyngby-Gladsaxe Volley

3 - 0

25/20  25/18  25/21

08-10-2022 - 12:00

DHV Odense

Holte IF

08-10-2022 - 14:00

ASV Elite

Lyngby-Gladsaxe Volley

08-10-2022 - 14:00

Brøndby VK

Gentofte Volley

10-10-2022 - 18:30

Team Køge

Lyngby-Gladsaxe Volley

bedste pointscorer(point / sæt)

#7

FridaBrinck 6,33(19/3)

#16

Mathilde BorupJeppesen 4,25(17/4)

#18

Emma GyllingNielsen 3,5(14/4)

#14

Anna Juhl StaalHauge 3,33(10/3)

bedste server(servees / sæt)

#7

FridaBrinck 1,33(4/3)

#8

NoraMøllgaard 1(3/3)

#16

Mathilde BorupJeppesen 0,75(3/4)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#15

Lorenza Rosenkilde 1,33(4/3)

#18

Emma GyllingNielsen 0,75(3/4)

#11

Silvia LouiseMassa 0,75(3/4)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#14

Ditte KjærHansen 63 %(10/16)

#7

FridaBrinck 56 %(5/9)

#16

Mathilde BorupJeppesen 53 %(9/17)

#11

Line HøierTerkelsen 50 %(4/8)

#6

KatrineLundberg 43 %(6/14)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#11

EmmaStevnsborg 56 %(9/16)

#7

Sarah HelmerJensen 50 %(9/18)

#6

Kathrine SteinBrinck 50 %(6/12)

#7

FridaBrinck 45 %(13/29)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Nielsen E.G.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Massa S.L.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Møllgaard N.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Brinck F.
(Holte IF)
CENTER 1  
Rosenkilde L..
(Lyngby-Gladsaxe Volley)
HÆVER 1  
Moronu A.I.
(Gentofte)
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Føns L.
    (Ikast KFUM)
  • HÆVER 2  
    Mortensen P.
    (Team Køge)
  • CENTER 3  
    Kristensen M.S.
    (Ikast KFUM)
  • CENTER 4  
    Schrøder K.B.
    (Holte IF)
  • DIAGONAL 2  
    Poenaru I.
    (Ikast KFUM)
  • V.KANT 3  
    Jeppesen M.B.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Ponce S.S..
    (Ikast KFUM)

Stilling

VLKG

Stilling

VLKG

VolleyLigaen Kvinder Grundspil VLK Grundspil Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Holte IF

3

1

1

0

3

0

75

33

1

0

0

0

0

0

-

2,273

-

Ikast KFUM

3

1

1

0

3

0

75

59

1

0

0

0

0

0

-

1,271

-

Gentofte Volley

3

1

1

0

3

1

92

63

0

1

0

0

0

0

3,00

1,460

-

Brøndby VK

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

ASV Elite

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0,00

0,000

-

DHV Odense

0

1

0

1

1

3

63

92

0

0

0

0

1

0

0,33

0,685

-

Lyngby-Gladsaxe Volley

0

1

0

1

0

3

59

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,787

-

Team Køge

0

1

0

1

0

3

33

75

0

0

0

0

0

1

0,00

0,440

-




VolleyLigaen Kvinder Grundspil VLK Grundspil Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VolleyLigaen Kvinder Grundspil

Udehold

Hjemmehold

ASV Elite ()

Brøndby VK ()

DHV Odense ()

Gentofte Volley ()

3 - 1

Holte IF ()

3 - 0

Ikast KFUM ()

3 - 0

Lyngby-Gladsaxe Volley ()

Team Køge ()

Dream Team

DIAGONAL 1  
Nielsen E.G.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Massa S.L.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Møllgaard N.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Brinck F.
(Holte IF)
CENTER 1  
Rosenkilde L..
(Lyngby-Gladsaxe Volley)
HÆVER 1  
Moronu A.I.
(Gentofte)
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Føns L.
    (Ikast KFUM)
  • HÆVER 2  
    Mortensen P.
    (Team Køge)
  • CENTER 3  
    Kristensen M.S.
    (Ikast KFUM)
  • CENTER 4  
    Schrøder K.B.
    (Holte IF)
  • DIAGONAL 2  
    Poenaru I.
    (Ikast KFUM)
  • V.KANT 3  
    Jeppesen M.B.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Ponce S.S..
    (Ikast KFUM)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Nielsen E.G.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Massa S.L.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Møllgaard N.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Brinck F.
(Holte IF)
CENTER 1  
Rosenkilde L..
(Lyngby-Gladsaxe Volley)
HÆVER 1  
Moronu A.I.
(Gentofte)
LIBERO 1  
Hansen D.K.
(Holte IF)
LIBERO 2  
Føns L.
(Ikast KFUM)
HÆVER 2  
Mortensen P.
(Team Køge)
CENTER 3  
Kristensen M.S.
(Ikast KFUM)
V.KANT 3  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)
CENTER 4  
Schrøder K.B.
(Holte IF)
V.KANT 4  
Ponce S.S..
(Ikast KFUM)
DIAGONAL 2  
Poenaru I.
(Ikast KFUM)