Pokalturneringen Herrer


Pokalturneringen Herrer Final 4 Final 4 Standing

Gentofte Volley


Middelfart VK

 
 

VK Vestsjælland

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley

3

 

Gentofte Volley

3

ASV Elite

0

 
 

VK Vestsjælland

2

 

Middelfart VK

2

Middelfart VK

3

 
  
  
 

ASV Elite

1

  
 
  
 

VK Vestsjælland

3

  

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley

3

 

Gentofte Volley

3

ASV Elite

0

 
 

VK Vestsjælland

2

 

Middelfart VK

2

Middelfart VK

3

 
  
  
 

ASV Elite

1

  
 
  
 

VK Vestsjælland

3

  

bedste pointscorer(point / sæt)

#9

Nicholas Mickelberry 5,46(71/13)

#4

Steen LyngøSørensen 4,82(53/11)

#12

Kalle KjersteinMadsen 4,15(54/13)

#8

MadsMøllgaard 4,09(45/11)

#6

Franco Drago 3,69(48/13)

bedste server(servees / sæt)

#4

Irvan SinghBrar 0,62(8/13)

#13

JacksonGilbert 0,46(6/13)

#4

Steen LyngøSørensen 0,45(5/11)

#10

Jonathan RodriguezLopez 0,38(5/13)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#6

RasmusMikelsons 1,29(9/7)

#5

Niels HedenFriis 0,92(11/12)

#6

Franco Drago 0,62(8/13)

#16

HenrikRosendal 0,5(6/12)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#8

MadsMøllgaard 69 %(48/70)

#13

JacksonGilbert 69 %(37/54)

#12

Kalle KjersteinMadsen 68 %(50/73)

#4

KimBuchwald 68 %(54/80)

#4

Irvan SinghBrar 66 %(61/93)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#6

Franco Drago 62 %(38/61)

#10

Jonathan RodriguezLopez 58 %(25/43)

#9

Nicholas Mickelberry 52 %(65/125)

#4

Steen LyngøSørensen 50 %(44/88)

#9

Victor ElkjærLünell 48 %(22/46)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Gilbert J.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Friis N.H.
(ASV Elite)
HÆVER 1  
Gavlas C.J.
(Middelfart VK)
LIBERO 1  
Buchwald K.
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Nielsen K.R.
    (Gentofte Volley)
  • HÆVER 2  
    Rygaard-Rasmussen B.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    Drago F..
    (VK Vestsjælland)
  • CENTER 4  
    Rosendal H.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Mickelberry N..
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 3  
    Hjorth N.
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 4  
    Abell K.
    (ASV Elite)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Gilbert J.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Friis N.H.
(ASV Elite)
HÆVER 1  
Gavlas C.J.
(Middelfart VK)
LIBERO 1  
Buchwald K.
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Nielsen K.R.
    (Gentofte Volley)
  • HÆVER 2  
    Rygaard-Rasmussen B.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    Drago F..
    (VK Vestsjælland)
  • CENTER 4  
    Rosendal H.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Mickelberry N..
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 3  
    Hjorth N.
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 4  
    Abell K.
    (ASV Elite)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Gilbert J.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Friis N.H.
(ASV Elite)
HÆVER 1  
Gavlas C.J.
(Middelfart VK)
LIBERO 1  
Buchwald K.
(VK Vestsjælland)
LIBERO 2  
Nielsen K.R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 2  
Rygaard-Rasmussen B.
(Gentofte Volley)
CENTER 3  
Drago F..
(VK Vestsjælland)
V.KANT 3  
Hjorth N.
(Middelfart VK)
CENTER 4  
Rosendal H.
(ASV Elite)
V.KANT 4  
Abell K.
(ASV Elite)
DIAGONAL 2  
Mickelberry N..
(Middelfart VK)