Pokalturneringen Damer


Pokalturneringen Damer Final 4 Final 4 Standing

Brøndby VK


Holte IF

 
 

Team Køge

Semifinaler

Finale

 

DHV Odense

1

 

Brøndby VK

3

Holte IF

3

 
 

Team Køge

0

 

Holte IF

0

Brøndby VK

3

 
  
  
 

Team Køge

3

  
 
  
 

DHV Odense

0

  

Semifinaler

Finale

 

DHV Odense

1

 

Brøndby VK

3

Holte IF

3

 
 

Team Køge

0

 

Holte IF

0

Brøndby VK

3

 
  
  
 

Team Køge

3

  
 
  
 

DHV Odense

0

  

bedste pointscorer(point / sæt)

#15

LuciaBabic 5,56(50/9)

#16

Mikala MariaMogensen 4,82(53/11)

#11

EmmaStevnsborg 4,43(31/7)

#7

AstridMellmølle 3,25(26/8)

#7

FridaBrinck 3,18(35/11)

bedste server(servees / sæt)

#15

LuciaBabic 0,78(7/9)

#14

Anna Juhl StaalHauge 0,6(3/5)

#1

Tess AubreyReid 0,56(5/9)

#1

EmmaBrix 0,56(5/9)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#12

MetteBreuning 0,67(6/9)

#16

Mikala MariaMogensen 0,64(7/11)

#5

Katrine BuhlSchrøder 0,55(6/11)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#16

Mikala MariaMogensen 73 %(32/44)

#4

LauraBrix 66 %(29/44)

#6

Isabella HegelundNielsen 66 %(38/58)

#12

KlaraBrix 59 %(23/39)

#8

Nanna KaardeHansen 57 %(34/60)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#16

Emma ForsingdalDalsgaard 52 %(11/21)

#15

LuciaBabic 47 %(43/91)

#3

Emma LouiseHesselholt 46 %(22/48)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Babic L.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Schrøder K.B.
(Holte IF)
V.KANT 1  
Mogensen M.M.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Brix K.
(Team Køge)
CENTER 1  
Stefánsdóttir S.Ó.
(DHV Odense)
HÆVER 1  
Mogensen N.M.B.
(Holte)
LIBERO 1  
Brix L.
(Team Køge)
  • LIBERO 2  
    Nielsen I.H.
    (Brøndby VK)
  • HÆVER 2  
    Einarsdóttir M..
    (DHV)
  • CENTER 3  
    Lachenmeier A.L.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    Breuning M.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Krogh E.S.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 3  
    Brinck F.
    (Holte IF)
  • V.KANT 4  
    Kjelstrup T.N.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Babic L.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Schrøder K.B.
(Holte IF)
V.KANT 1  
Mogensen M.M.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Brix K.
(Team Køge)
CENTER 1  
Stefánsdóttir S.Ó.
(DHV Odense)
HÆVER 1  
Mogensen N.M.B.
(Holte)
LIBERO 1  
Brix L.
(Team Køge)
  • LIBERO 2  
    Nielsen I.H.
    (Brøndby VK)
  • HÆVER 2  
    Einarsdóttir M..
    (DHV)
  • CENTER 3  
    Lachenmeier A.L.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    Breuning M.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Krogh E.S.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 3  
    Brinck F.
    (Holte IF)
  • V.KANT 4  
    Kjelstrup T.N.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Babic L.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Schrøder K.B.
(Holte IF)
V.KANT 1  
Mogensen M.M.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Brix K.
(Team Køge)
CENTER 1  
Stefánsdóttir S.Ó.
(DHV Odense)
HÆVER 1  
Mogensen N.M.B.
(Holte)
LIBERO 1  
Brix L.
(Team Køge)
LIBERO 2  
Nielsen I.H.
(Brøndby VK)
HÆVER 2  
Einarsdóttir M..
(DHV)
CENTER 3  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
V.KANT 3  
Brinck F.
(Holte IF)
CENTER 4  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 4  
Kjelstrup T.N.
(Brøndby VK)
DIAGONAL 2  
Krogh E.S.
(ASV Elite)