VolleyLigaen Damer


Brøndby VK


Holte IF

 
 

Team Køge

VolleyLigaen Damer Grundspil VLD Grundspil Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Brøndby VK

50

18

17

1

53

12

1564

1276

10

5

2

1

0

0

4,42

1,226

-

Holte IF

44

18

16

2

50

21

1648

1380

5

7

4

0

2

0

2,38

1,194

-

Team Køge

29

18

10

8

35

32

1480

1457

4

4

2

1

3

4

1,09

1,016

-

ASV Elite

25

18

8

10

33

35

1461

1492

4

3

1

2

5

3

0,94

0,979

-

DHV Odense

24

18

8

10

30

37

1424

1475

3

3

2

2

2

6

0,81

0,965

-

Amager VK

9

18

2

16

17

51

1273

1580

0

1

1

4

3

9

0,33

0,806

-

Gentofte Volley

8

18

2

16

22

52

1504

1694

0

0

2

4

8

4

0,42

0,888

-




VolleyLigaen Damer Grundspil VLD Grundspil Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VolleyLigaen Damer Grundspil

Udehold

Hjemmehold

Amager VK ()

2 - 3

0 - 3

2 - 3


0 - 3

3 - 1


2 - 3

0 - 3


0 - 3

1 - 3

ASV Elite ()

3 - 1


3 - 0

1 - 3


2 - 3

3 - 0

3 - 0

1 - 3

0 - 3


3 - 1

Brøndby VK ()

3 - 0


3 - 2

3 - 0

3 - 0


3 - 0

3 - 0

3 - 1


3 - 1

3 - 0

DHV Odense ()

3 - 0

3 - 1


3 - 0

0 - 3

3 - 1


3 - 2

1 - 3


0 - 3

0 - 3

Gentofte Volley ()

2 - 3

3 - 2


1 - 3

1 - 3


0 - 3

1 - 3

2 - 3

1 - 3


2 - 3

Holte IF ()

3 - 1

3 - 1


3 - 1

3 - 2

3 - 2

3 - 1


3 - 0

3 - 0


3 - 1

Team Køge ()

3 - 0


3 - 0

0 - 3

0 - 3


1 - 3

3 - 1


3 - 2

3 - 1

2 - 3

bedste pointscorer(point / sæt)

#10

Frederikke StenholtKrogh 4,67(411/88)

#5

Trine NoerKjelstrup 4,63(264/57)

#15

LuciaBabic 4,25(344/81)

#7

AstridMellmølle 4,04(295/73)

bedste server(servees / sæt)

#3

Caroline StenholtKrogh 0,64(55/86)

#16

Emma GyllingNielsen 0,59(48/81)

#5

Trine NoerKjelstrup 0,58(33/57)

#7

FridaBrinck 0,48(45/94)

#12

KlaraBrix 0,47(21/45)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#11

PaulinaHougaard-Jensen 0,74(34/46)

#6

Sophia HelenaAndersen 0,73(30/41)

#9

Sara ÓskStefánsdóttir 0,71(53/75)

#9

Sina Maschek 0,64(56/87)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#4

LauraBrix 60 %(273/453)

#8

NoraMøllgaard 52 %(218/423)

#6

Isabella HegelundNielsen 51 %(264/514)

#16

Mikala MariaMogensen 51 %(280/551)

#8

Nanna KaardeHansen 50 %(193/387)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#11

PaulinaHougaard-Jensen 54 %(127/236)

#12

MetteBreuning 51 %(192/379)

#7

Katrine MerrildStrøbæk 48 %(169/354)

#5

Trine NoerKjelstrup 45 %(223/499)

#3

Amalie LangbjergLachenmeier 44 %(179/410)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Babic L.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Brinck F.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Reid T.A.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
Brix L.
(Team Køge)
  • LIBERO 2  
    Mogensen M.M.
    (Holte IF)
  • HÆVER 2  
    Mogensen N.M.B.
    (Holte)
  • CENTER 3  
    Strøbæk K.M.
    (Team Køge)
  • CENTER 4  
    Maschek S..
    (Gentofte Volley)
  • DIAGONAL 2  
    Burton E.P.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Kjelstrup T.N.
    (Brøndby VK)
  • V.KANT 4  
    Mellmølle A.
    (DHV Odense)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Babic L.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Brinck F.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Reid T.A.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
Brix L.
(Team Køge)
  • LIBERO 2  
    Mogensen M.M.
    (Holte IF)
  • HÆVER 2  
    Mogensen N.M.B.
    (Holte)
  • CENTER 3  
    Strøbæk K.M.
    (Team Køge)
  • CENTER 4  
    Maschek S..
    (Gentofte Volley)
  • DIAGONAL 2  
    Burton E.P.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Kjelstrup T.N.
    (Brøndby VK)
  • V.KANT 4  
    Mellmølle A.
    (DHV Odense)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Babic L.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Brinck F.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Reid T.A.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
Brix L.
(Team Køge)
LIBERO 2  
Mogensen M.M.
(Holte IF)
HÆVER 2  
Mogensen N.M.B.
(Holte)
CENTER 3  
Strøbæk K.M.
(Team Køge)
V.KANT 3  
Kjelstrup T.N.
(Brøndby VK)
CENTER 4  
Maschek S..
(Gentofte Volley)
V.KANT 4  
Mellmølle A.
(DHV Odense)
DIAGONAL 2  
Burton E.P.
(Gentofte Volley)