VolleyLigaen Herrer


  • 13-01-2022 - 20:00

    Marienlyst-Fortuna

    ASV Elite

    0 - 3

    19/25  21/25  22/25

  • 14-01-2022 - 19:30

    VK Vestsjælland

    Middelfart VK

    1 - 3

    31/33  14/25  25/18  25/27

  • 15-01-2022 - 15:00

    Hvidovre VK

    Marienlyst-Fortuna

    0 - 3

    26/28  19/25  24/26

  • 15-01-2022 - 17:00

    ASV Elite

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    3 - 0

    25/19  27/25  25/16

  • 16-01-2022 - 17:00

    DHV Odense

    Amager VK

    3 - 0

    25/21  25/23  25/22

  • 17-01-2022 - 19:00

    Hvidovre VK

    VK Vestsjælland

    1 - 3

    25/21  22/25  22/25  17/25

  • 17-01-2022 - 20:15

    Ikast KFUM

    Marienlyst-Fortuna

    0 - 3

    20/25  20/25  18/25

  • 20-01-2022 - 18:30

    Middelfart VK

    Nordenskov Ungdoms-og IF

  • 20-01-2022 - 19:00

    DHV Odense

    Marienlyst-Fortuna

  • 20-01-2022 - 20:15

    Ikast KFUM

    ASV Elite

  • 22-01-2022 - 14:00

    Amager VK

    VK Vestsjælland

  • 23-01-2022 - 13:00

    ASV Elite

    Hvidovre VK

  • 23-01-2022 - 14:00

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    Marienlyst-Fortuna

  • 23-01-2022 - 17:00

    Middelfart VK

    DHV Odense

  • 25-01-2022 - 18:00

    Hvidovre VK

    Gentofte Volley

    
13-01-2022 - 20:00

Marienlyst-Fortuna

ASV Elite

0 - 3

19/25  21/25  22/25

14-01-2022 - 19:30

VK Vestsjælland

Middelfart VK

1 - 3

31/33  14/25  25/18  25/27

15-01-2022 - 15:00

Hvidovre VK

Marienlyst-Fortuna

0 - 3

26/28  19/25  24/26

15-01-2022 - 17:00

ASV Elite

Nordenskov Ungdoms-og IF

3 - 0

25/19  27/25  25/16

16-01-2022 - 17:00

DHV Odense

Amager VK

3 - 0

25/21  25/23  25/22

17-01-2022 - 19:00

Hvidovre VK

VK Vestsjælland

1 - 3

25/21  22/25  22/25  17/25

17-01-2022 - 20:15

Ikast KFUM

Marienlyst-Fortuna

0 - 3

20/25  20/25  18/25

20-01-2022 - 18:30

Middelfart VK

Nordenskov Ungdoms-og IF

20-01-2022 - 19:00

DHV Odense

Marienlyst-Fortuna

20-01-2022 - 20:15

Ikast KFUM

ASV Elite

22-01-2022 - 14:00

Amager VK

VK Vestsjælland

23-01-2022 - 13:00

ASV Elite

Hvidovre VK

23-01-2022 - 14:00

Nordenskov Ungdoms-og IF

Marienlyst-Fortuna

23-01-2022 - 17:00

Middelfart VK

DHV Odense

25-01-2022 - 18:00

Hvidovre VK

Gentofte Volley

bedste pointscorer(point / sæt)

#14

RyanMather 5,54(194/35)

#7

Sigurd NeltoftVarming 5,31(207/39)

#8

MadsMøllgaard 5,25(168/32)

#18

Simon TabermannUhrenholt 4,31(168/39)

#4

Steen LyngøSørensen 4,28(124/29)

bedste server(servees / sæt)

#4

Steen LyngøSørensen 0,76(22/29)

#10

Jonathan RodriguezLopez 0,54(20/37)

#11

Christian LundbyAndersen 0,49(19/39)

#7

Sigurd NeltoftVarming 0,44(17/39)

#14

RyanMather 0,43(15/35)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#6

RasmusMikelsons 1,15(39/34)

#9

TorbenHøegh 0,85(35/41)

#6

Franco Drago 0,76(29/38)

#10

JoachimHesselholt 0,65(26/40)

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#8

MindaugasNavickas 69 %(134/195)

#8

George AustinThompson 66 %(97/148)

#12

NikolajHjorth 64 %(104/163)

#4

Irvan SinghBrar 63 %(110/176)

#17

Lars VestergaardNielsen 61 %(54/88)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#10

Jonathan RodriguezLopez 66 %(101/154)

#8

MadsMøllgaard 55 %(143/261)

#5

Niels HedenFriis 54 %(70/130)

#6

Franco Drago 52 %(78/150)

#14

RyanMather 51 %(167/327)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Lopez J.R.
(Middelfart VK)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Peters J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Dixen A.
(Marienlyst-Fortuna)
LIBERO 1  
Navickas M.
(Middelfart VK)
  • LIBERO 2  
    Nielsen K.R.
    (Gentofte Volley)
  • HÆVER 2  
    Gavlas C.J.
    (Middelfart VK)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Høegh T.
    (DHV Odense)
  • DIAGONAL 2  
    Sørensen S.L.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Brar I.S.
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 4  
    Madsen K.K.
    (VK Vestsjælland)

Stilling

VLGH

Stilling

VLGH

VolleyLigaen Herrer Grundspil VLH Grundspil Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Middelfart VK

29

11

10

1

31

6

893

736

8

1

1

0

1

0

5,17

1,213

-

Gentofte Volley

28

10

9

1

29

5

808

646

7

2

0

1

0

0

5,80

1,251

-

Marienlyst-Fortuna

24

13

8

5

25

16

957

898

7

1

0

0

1

4

1,56

1,066

-

ASV Elite

21

12

7

5

24

19

980

936

4

2

1

1

1

3

1,26

1,047

-

VK Vestsjælland

20

12

6

6

25

20

1036

994

4

2

0

2

3

1

1,25

1,042

-

Ikast KFUM

17

11

6

5

19

22

891

945

0

5

1

0

1

4

0,86

0,943

-

DHV Odense

14

12

5

7

17

25

909

971

2

2

1

0

2

5

0,68

0,936

-

Nordenskov Ungdoms-og IF

12

10

4

6

15

20

740

762

3

0

1

1

1

4

0,75

0,971

-

Amager VK

6

12

2

10

10

30

820

955

2

0

0

0

4

6

0,33

0,859

-

Hvidovre VK

3

13

1

12

5

37

849

1040

0

1

0

0

2

10

0,14

0,816

-




VolleyLigaen Herrer Grundspil VLH Grundspil Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VolleyLigaen Herrer Grundspil

Udehold

Hjemmehold

Amager VK ()

0 - 3

1 - 3

3 - 0

1 - 3

0 - 3

0 - 3

ASV Elite ()

3 - 1

0 - 3

1 - 3

2 - 3

3 - 0

DHV Odense ()

3 - 0

0 - 3

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 2

Gentofte Volley ()

3 - 1

2 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

Hvidovre VK ()

0 - 3

0 - 3

1 - 3

3 - 1

0 - 3

0 - 3

1 - 3

Ikast KFUM ()

0 - 3

0 - 3

3 - 2

0 - 3

Marienlyst-Fortuna ()

3 - 0

0 - 3

3 - 0

3 - 0

1 - 3

3 - 0

0 - 3

Middelfart VK ()

3 - 0

1 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

Nordenskov Ungdoms-og IF ()

3 - 0

1 - 3

3 - 0

3 - 0

0 - 3

VK Vestsjælland ()

3 - 1

3 - 0

3 - 0

1 - 3

1 - 3

1 - 3

2 - 3

Dream Team

DIAGONAL 1  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Lopez J.R.
(Middelfart VK)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Peters J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Dixen A.
(Marienlyst-Fortuna)
LIBERO 1  
Navickas M.
(Middelfart VK)
  • LIBERO 2  
    Nielsen K.R.
    (Gentofte Volley)
  • HÆVER 2  
    Gavlas C.J.
    (Middelfart VK)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Høegh T.
    (DHV Odense)
  • DIAGONAL 2  
    Sørensen S.L.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Brar I.S.
    (Middelfart VK)
  • V.KANT 4  
    Madsen K.K.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
Lopez J.R.
(Middelfart VK)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Peters J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Dixen A.
(Marienlyst-Fortuna)
LIBERO 1  
Navickas M.
(Middelfart VK)
LIBERO 2  
Nielsen K.R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 2  
Gavlas C.J.
(Middelfart VK)
CENTER 3  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 4  
Høegh T.
(DHV Odense)
V.KANT 4  
Madsen K.K.
(VK Vestsjælland)
DIAGONAL 2  
Sørensen S.L.
(Gentofte Volley)