Landspokalturneringen Herrer


Landspokalturneringen Herrer Final 4 Final 4 Standing

Middelfart VK


Gentofte Volley

 
 

VK Vestsjælland

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley

3

 

Middelfart VK

3

Nordenskov Ungdoms-og IF

0

 
 

Middelfart VK

3

 

Gentofte Volley

0

VK Vestsjælland

0

 
  
  
 

VK Vestsjælland

3

  
 
  
 

Nordenskov Ungdoms-og IF

0

  

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley

3

 

Middelfart VK

3

Nordenskov Ungdoms-og IF

0

 
 

Middelfart VK

3

 

Gentofte Volley

0

VK Vestsjælland

0

 
  
  
 

VK Vestsjælland

3

  
 
  
 

Nordenskov Ungdoms-og IF

0

  

bedste pointscorer(point / sæt)

#24

Mads HartmannDitlevsen 6,25(25/4)

#8

MadsMøllgaard 5,3(53/10)

#6

JanVinther 5(15/3)

#4

Irvan SinghBrar 4,6(46/10)

#14

Nicolai TangeJørgensen 4,33(13/3)

bedste server(servees / sæt)

#6

JanVinther 1(3/3)

#2

OleHøgh 0,75(3/4)

#6

Johan RyssdalTveit 0,67(2/3)

#11

CarloMosel 0,5(1/2)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#3

Jonas MuffWeber 0,75(3/4)

#1

MikkelHoff 0,75(3/4)

#7

NicolaiHoumann 0,7(7/10)

#6

JanVinther 0,67(2/3)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#16

Ævarr FreyrBirgisson 77 %(23/30)

#1

MaxSenica 74 %(26/35)

#12

NikolajHjorth 73 %(38/52)

#8

MindaugasNavickas 71 %(27/38)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#6

Johan RyssdalTveit 56 %(9/16)

#10

Shayne Beamer 54 %(20/37)

#13

ClausDalgaard Madsen 54 %(7/13)

#3

Jonas MuffWeber 53 %(9/17)

#7

DanielGordon 52 %(26/50)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Greenway B.M.
(VK Vestsjælland)
CENTER 2  
Weber J.M.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Aalborg Volleyball)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Bach N.S.D.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Bisgaard C.
(Amager.2)
LIBERO 1  
Aasen E.
(ASV Elite)
  • LIBERO 2  
    Navickas M.
    (Middelfart VK)
  • HÆVER 2  
    Hjøllund N.H.
    (Middelfart VK)
  • CENTER 3  
    Regehr J.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • CENTER 4  
    Tveit J.R.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • DIAGONAL 2  
    Houmann N.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 4  
    Hjorth N.
    (Middelfart VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Greenway B.M.
(VK Vestsjælland)
CENTER 2  
Weber J.M.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Aalborg Volleyball)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Bach N.S.D.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Bisgaard C.
(Amager.2)
LIBERO 1  
Aasen E.
(ASV Elite)
  • LIBERO 2  
    Navickas M.
    (Middelfart VK)
  • HÆVER 2  
    Hjøllund N.H.
    (Middelfart VK)
  • CENTER 3  
    Regehr J.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • CENTER 4  
    Tveit J.R.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • DIAGONAL 2  
    Houmann N.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 4  
    Hjorth N.
    (Middelfart VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Greenway B.M.
(VK Vestsjælland)
CENTER 2  
Weber J.M.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Aalborg Volleyball)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Bach N.S.D.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Bisgaard C.
(Amager.2)
LIBERO 1  
Aasen E.
(ASV Elite)
LIBERO 2  
Navickas M.
(Middelfart VK)
HÆVER 2  
Hjøllund N.H.
(Middelfart VK)
CENTER 3  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 3  
Gordon D.
(VK Vestsjælland)
CENTER 4  
Tveit J.R.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 4  
Hjorth N.
(Middelfart VK)
DIAGONAL 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)