Landspokalturneringen Damer


Landspokalturneringen Damer Final 4 Final 4 Standing

Holte IF


Brøndby VK

 
 

Team Køge

Semifinaler

Finale

 

Holte IF

3

 

Holte IF

3

Team Køge

1

 
 

Brøndby VK

3

 

Brøndby VK

1

ASV Elite

0

 
  
  
 

Team Køge

3

  
 
  
 

ASV Elite

0

  

Semifinaler

Finale

 

Holte IF

3

 

Holte IF

3

Team Køge

1

 
 

Brøndby VK

3

 

Brøndby VK

1

ASV Elite

0

 
  
  
 

Team Køge

3

  
 
  
 

ASV Elite

0

  

bedste pointscorer(point / sæt)

#16

Mikala MariaMogensen 5,18(57/11)

#6

SofiaMartinez-Lavin 5(10/2)

#12

HelenaElbæk 5(15/3)

#1

Thit EibergBak 4,33(13/3)

bedste server(servees / sæt)

#2

CarlaGünnewig 1,67(5/3)

#11

Teresa HaugaardNielsen 0,83(5/6)

#11

Emma PrudenceBurton 0,67(2/3)

#3

Agnes LykkeMellmølle 0,67(2/3)

#8

Laura RisbækThomsen 0,67(2/3)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#9

Emilie StenholtKrogh 0,83(5/6)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#7

Viktoria AndreaKanyik 67 %(14/21)

#3

Oliviavon Holstein 61 %(14/23)

#4

LauraBrix 58 %(43/74)

#14

Ditte KjærHansen 56 %(27/48)

#10

MetteSallerup 55 %(22/40)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

Ava SophiaCramp 53 %(19/36)

#9

Emilie MunchGregersen 50 %(3/6)

#6

SofiaMartinez-Lavin 47 %(9/19)

#8

Laura RisbækThomsen 44 %(4/9)

#16

Mikala MariaMogensen 41 %(53/130)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Hansen S.M.V.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Mellmølle A.L.
(DHV Odense)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Empacher A.L.K.
(Holte IF)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Hansen N.K.
    (Team Køge)
  • CENTER 3  
    Nielsen T.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Thomsen L.R.
    (Gentofte Volley)
  • DIAGONAL 2  
    Stevnsborg E.
    (Team Køge)
  • V.KANT 3  
    Krogh F.S.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 4  
    Johnsen C.M.M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Hansen S.M.V.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Mellmølle A.L.
(DHV Odense)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Empacher A.L.K.
(Holte IF)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Hansen N.K.
    (Team Køge)
  • CENTER 3  
    Nielsen T.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Thomsen L.R.
    (Gentofte Volley)
  • DIAGONAL 2  
    Stevnsborg E.
    (Team Køge)
  • V.KANT 3  
    Krogh F.S.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 4  
    Johnsen C.M.M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Hansen S.M.V.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Mellmølle A.L.
(DHV Odense)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Empacher A.L.K.
(Holte IF)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
LIBERO 2  
Hansen D.K.
(ASV Elite)
HÆVER 2  
Hansen N.K.
(Team Køge)
CENTER 3  
Nielsen T.H.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 4  
Thomsen L.R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 4  
Johnsen C.M.M.
(Gentofte Volley)
DIAGONAL 2  
Stevnsborg E.
(Team Køge)