Landspokalturneringen Damer


  • 27-02-2021 - 13:00

    Team Køge

    ASV Elite

  • 28-02-2021 - 14:00

    Holte IF

    Brøndby VK

    
27-02-2021 - 13:00

Team Køge

ASV Elite

28-02-2021 - 14:00

Holte IF

Brøndby VK

bedste pointscorer(point / sæt)

#16

Mikala MariaMogensen 5,14(36/7)

#6

SofiaMartinez-Lavin 5(10/2)

#12

HelenaElbæk 5(15/3)

#15

LuciaBabic 4,67(14/3)

bedste server(servees / sæt)

#2

CarlaGünnewig 1,67(5/3)

#3

Agnes LykkeMellmølle 0,67(2/3)

#11

Teresa HaugaardNielsen 0,67(2/3)

#8

Laura RisbækThomsen 0,67(2/3)

#16

Mathilde BorupJeppesen 0,67(2/3)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#12

MetteBreuning 1,33(4/3)

#1

Sophia HelenaAndersen 0,83(5/6)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#7

Viktoria AndreaKanyik 67 %(14/21)

#10

MetteSallerup 61 %(19/31)

#3

Oliviavon Holstein 61 %(14/23)

#14

Ditte KjærHansen 60 %(15/25)

#12

KlaraBrix 56 %(23/41)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

Ava SophiaCramp 65 %(15/23)

#9

Emilie MunchGregersen 50 %(3/6)

#6

SofiaMartinez-Lavin 47 %(9/19)

#8

Laura RisbækThomsen 44 %(4/9)

#16

Mikala MariaMogensen 41 %(34/83)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Muharemovic T.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Empacher A.L.K.
    (Holte IF)
  • CENTER 3  
    Hansen S.M.V.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Nielsen T.H.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Martinez-Lavin S.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    Mellmølle A.L.
    (DHV Odense)
  • V.KANT 4  
    Johnsen C.M.M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Muharemovic T.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Empacher A.L.K.
    (Holte IF)
  • CENTER 3  
    Hansen S.M.V.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Nielsen T.H.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Martinez-Lavin S.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    Mellmølle A.L.
    (DHV Odense)
  • V.KANT 4  
    Johnsen C.M.M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Muharemovic T.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
LIBERO 2  
Hansen D.K.
(ASV Elite)
HÆVER 2  
Empacher A.L.K.
(Holte IF)
CENTER 3  
Hansen S.M.V.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Mellmølle A.L.
(DHV Odense)
CENTER 4  
Nielsen T.H.
(ASV Elite)
V.KANT 4  
Johnsen C.M.M.
(Gentofte Volley)
DIAGONAL 2  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)