VolleyLigaen Herrer


Slutspil VolleyLigaen Herrer VLH Slutspil Standing

Gentofte Volley


Boldklubben Marienlyst

 
 

Middelfart VK

Kvartfinaler

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley

2

  
Kvartfinale 1

Gentofte Volley

3

 

Aalborg Volleyball

0

  
 Semifinale 1

Gentofte Volley

3

Hvidovre VK

2

  
Kvartfinale 4

Hvidovre VK

0

 

Nordenskov Ungdoms-og IF

1

  
  DM-finale

Boldklubben Marienlyst

2

  
Kvartfinale 3

Boldklubben Marienlyst

3

 

ASV Elite

1

  
 Semifinale 2

Boldklubben Marienlyst

0

Middelfart VK

2

  
Kvartfinale 2

Middelfart VK

1

 

VK Vestsjælland

0

  
   
   
   
   
  

Middelfart VK

2

   
   
   
  3.-4. plads
   
   
   
  

Hvidovre VK

0

   
   
   
   
   
 

VK Vestsjælland

4

 
   
 Vundne kampe i "alle mod alle", 
   
 

Nordenskov Ungdoms-og IF

2

 
   
  
   
 

ASV Elite

4

 
   
 ude og hjemme om 5.-8. pladserne 
   
 

Aalborg Volleyball

2

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

Kvartfinaler

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley

2

  
Kvartfinale 1

Gentofte Volley

3

 

Aalborg Volleyball

0

  
 Semifinale 1

Gentofte Volley

3

Hvidovre VK

2

  
Kvartfinale 4

Hvidovre VK

0

 

Nordenskov Ungdoms-og IF

1

  
  DM-finale

Boldklubben Marienlyst

2

  
Kvartfinale 3

Boldklubben Marienlyst

3

 

ASV Elite

1

  
 Semifinale 2

Boldklubben Marienlyst

0

Middelfart VK

2

  
Kvartfinale 2

Middelfart VK

1

 

VK Vestsjælland

0

  
   
   
   
   
  

Middelfart VK

2

   
   
   
  3.-4. plads
   
   
   
  

Hvidovre VK

0

   
   
   
   
   
 

VK Vestsjælland

4

 
   
 Vundne kampe i "alle mod alle", 
   
 

Nordenskov Ungdoms-og IF

2

 
   
  
   
 

ASV Elite

4

 
   
 ude og hjemme om 5.-8. pladserne 
   
 

Aalborg Volleyball

2

 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

bedste pointscorer(point / sæt)

#7

Sigurd NeltoftVarming 5,2(484/93)

#4

Irvan SinghBrar 4,65(367/79)

#8

MadsMøllgaard 4,32(294/68)

#15

Tomas PatrickGoldsmith 4,11(181/44)

#9

George AustinThompson 4,06(345/85)

bedste server(servees / sæt)

#15

Tomas PatrickGoldsmith 0,55(24/44)

#4

Irvan SinghBrar 0,52(41/79)

#12

Anders LammertHartmann 0,38(24/63)

#8

MadsMøllgaard 0,37(25/68)

#15

Steen LyngøSørensen 0,34(30/89)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#3

Jonas MuffWeber 0,8(45/56)

#5

Niels HedenFriis 0,75(59/79)

#6

RasmusMikelsons 0,75(47/63)

#16

Jan PeterGerits 0,74(14/19)

#9

Martijnvan der AA 0,68(61/90)

bedste blokspiller(vundne blokader)

#9

JoelRegehr 59

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#8

MindaugasNavickas 71 %(200/282)

#4

Irvan SinghBrar 68 %(325/477)

#1

MaxSenica 66 %(214/324)

#15

FrederikMikelsons 66 %(241/367)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#10

Shayne Beamer 59 %(178/301)

#8

MadsMøllgaard 51 %(244/475)

#8

JordanDarlington 50 %(140/280)

#5

Niels HedenFriis 49 %(147/298)

#8

JesperSkovmark 49 %(126/257)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Varming S.N.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Navickas M.
(Middelfart VK)
  • LIBERO 2  
    Kreuzfeldt F.H.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • HÆVER 2  
    Rygaard-Rasmussen B.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    van d.A.M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • DIAGONAL 2  
    Goldsmith T.P.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Richard L.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Hartmann A.L.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Varming S.N.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Navickas M.
(Middelfart VK)
  • LIBERO 2  
    Kreuzfeldt F.H.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • HÆVER 2  
    Rygaard-Rasmussen B.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    van d.A.M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • DIAGONAL 2  
    Goldsmith T.P.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Richard L.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Hartmann A.L.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Varming S.N.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Navickas M.
(Middelfart VK)
LIBERO 2  
Kreuzfeldt F.H.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 2  
Rygaard-Rasmussen B.
(Gentofte Volley)
CENTER 3  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Richard L.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 4  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 4  
Hartmann A.L.
(Gentofte Volley)
DIAGONAL 2  
Goldsmith T.P.
(Gentofte Volley)