Landspokalen Kvinder


Landspokalen Kvinder 1/4-finale LP 1/4-finale Kvinder Standing

bedste pointscorer(point / sæt)

#16

Mikala MariaMogensen 4,55(50/11)

#7

AstridMellmølle 4,5(54/12)

#9

Emilie StenholtKrogh 4,25(51/12)

#11

LauraSchaudt 3,91(43/11)

#4

ClaraWindeleff 3,5(42/12)

bedste server(servees / sæt)

#5

CecilieSteffens 0,78(7/9)

#12

MetteBreuning 0,77(10/13)

#16

Mikala MariaMogensen 0,73(8/11)

#2

TajmaMuharemovic 0,67(4/6)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#3

AmalieJørgensen 1,25(15/12)

#12

MetteBreuning 0,69(9/13)

#13

TaylorAlexander 0,62(8/13)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#4

Alina HjorthSode 55 %(28/51)

#10

MetteSallerup 51 %(24/47)

#7

Ida LindhardtBlomberg 50 %(5/10)

#12

Sarah JacquelineBurris 48 %(11/23)

#16

Mikala MariaMogensen 46 %(24/52)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#13

TaylorAlexander 54 %(28/52)

#12

MetteBreuning 54 %(22/41)

#3

AmalieJørgensen 47 %(17/36)

#16

Mikala MariaMogensen 47 %(37/79)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Krogh E.S.
(Elite Volley Aarhus)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Mogensen M.M.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Sode A.H.
(Brøndby VK)
CENTER 1  
Andersen S.H.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Ravn A.K.
(Elite Volley Aa)
LIBERO 1  
Sallerup M.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (Elite Volley Aarhus)
  • HÆVER 2  
    Jónsdóttir B.
    (Fortuna Odense)
  • CENTER 3  
    Jørgensen A.
    (Fortuna Odense Volley)
  • CENTER 4  
    Rask-Nielsen T.
    (Elite Volley Aarhus)
  • DIAGONAL 2  
    Schaudt L.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    Møllgaard N.
    (Holte IF)
  • V.KANT 4  
    Donslund T.S.
    (Elite Volley Aarhus)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Krogh E.S.
(Elite Volley Aarhus)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Mogensen M.M.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Sode A.H.
(Brøndby VK)
CENTER 1  
Andersen S.H.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Ravn A.K.
(Elite Volley Aa)
LIBERO 1  
Sallerup M.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (Elite Volley Aarhus)
  • HÆVER 2  
    Jónsdóttir B.
    (Fortuna Odense)
  • CENTER 3  
    Jørgensen A.
    (Fortuna Odense Volley)
  • CENTER 4  
    Rask-Nielsen T.
    (Elite Volley Aarhus)
  • DIAGONAL 2  
    Schaudt L.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    Møllgaard N.
    (Holte IF)
  • V.KANT 4  
    Donslund T.S.
    (Elite Volley Aarhus)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Krogh E.S.
(Elite Volley Aarhus)
CENTER 2  
Breuning M.
(Brøndby VK)
V.KANT 1  
Mogensen M.M.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Sode A.H.
(Brøndby VK)
CENTER 1  
Andersen S.H.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Ravn A.K.
(Elite Volley Aa)
LIBERO 1  
Sallerup M.
(Holte IF)
LIBERO 2  
Hansen D.K.
(Elite Volley Aarhus)
HÆVER 2  
Jónsdóttir B.
(Fortuna Odense)
CENTER 3  
Jørgensen A.
(Fortuna Odense Volley)
V.KANT 3  
Møllgaard N.
(Holte IF)
CENTER 4  
Rask-Nielsen T.
(Elite Volley Aarhus)
V.KANT 4  
Donslund T.S.
(Elite Volley Aarhus)
DIAGONAL 2  
Schaudt L.
(Holte IF)