VolleyLigaen Damer

VolleyLigaen Damer

select
VolleyLigaen Damer, Slutspil VLD Slutspil Matches

Kvartfinale, 1. runde

03-03-2018 14:00

Asgårdskolen

03-03-2018 14:00

03-03-2018 14:00

Team Køge Volley

1 - 3

Amager VK


03-03-2018 14:00

1 - 3

Team Køge Volley

Amager VK

03-03-2018 16:00

Hyldgårdsskolens Hal B

03-03-2018 16:00

03-03-2018 16:00

Ikast KFUM

1 - 3

Brøndby VK


03-03-2018 16:00

1 - 3

Ikast KFUM

Brøndby VK

03-03-2018 16:30

Bülowsvejshallen

03-03-2018 16:30

03-03-2018 16:30

Frederiksberg Volley

0 - 3

Holte IF


03-03-2018 16:30

0 - 3

Frederiksberg Volley

Holte IF

04-03-2018 15:30

Klostermarkshallen

04-03-2018 15:30

04-03-2018 15:30

Fortuna Odense Volley

2 - 3

Elite Volley Aarhus


04-03-2018 15:30

2 - 3

Fortuna Odense Volley

Elite Volley Aarhus



Kvartfinale, 2. runde

06-03-2018 20:30

Ny Holtehal

06-03-2018 20:30

06-03-2018 20:30

Holte IF

3 - 0

Frederiksberg Volley


06-03-2018 20:30

3 - 0

Holte IF

Frederiksberg Volley

07-03-2018 20:00

Stadionhal 1

07-03-2018 20:00

07-03-2018 20:00

Brøndby VK

3 - 0

Ikast KFUM


07-03-2018 20:00

3 - 0

Brøndby VK

Ikast KFUM

08-03-2018 19:30

Sundbyhal 2

08-03-2018 19:30

08-03-2018 19:30

Amager VK

3 - 1

Team Køge Volley


08-03-2018 19:30

3 - 1

Amager VK

Team Køge Volley

08-03-2018 20:00

Århus Gl. Stadionhal

08-03-2018 20:00

08-03-2018 20:00

Elite Volley Aarhus

3 - 0

Fortuna Odense Volley


08-03-2018 20:00

3 - 0

Elite Volley Aarhus

Fortuna Odense Volley



Semifinale, 1. runde

16-03-2018 18:30

Sundbyhal 2

16-03-2018 18:30

16-03-2018 18:30

Amager VK

0 - 3

Brøndby VK


16-03-2018 18:30

0 - 3

Amager VK

Brøndby VK

17-03-2018 19:30

Århus Gl. Stadionhal

17-03-2018 19:30

17-03-2018 19:30

Elite Volley Aarhus

1 - 3

Holte IF


17-03-2018 19:30

1 - 3

Elite Volley Aarhus

Holte IF



Semifinale, 2. runde

19-03-2018 20:00

Stadionhal 1

19-03-2018 20:00

19-03-2018 20:00

Brøndby VK

3 - 1

Amager VK


19-03-2018 20:00

3 - 1

Brøndby VK

Amager VK

20-03-2018 20:00

Ny Holtehal

20-03-2018 20:00

20-03-2018 20:00

Holte IF

3 - 2

Elite Volley Aarhus


20-03-2018 20:00

3 - 2

Holte IF

Elite Volley Aarhus



Semifinale, 3. runde

23-03-2018 18:30

Ny Holtehal

23-03-2018 18:30

23-03-2018 18:30

Holte IF

3 - 0

Elite Volley Aarhus


23-03-2018 18:30

3 - 0

Holte IF

Elite Volley Aarhus

23-03-2018 20:30

Stadionhal 1

23-03-2018 20:30

23-03-2018 20:30

Brøndby VK

3 - 0

Amager VK


23-03-2018 20:30

3 - 0

Brøndby VK

Amager VK



DM-finale, 1. runde

07-04-2018 19:00

Ny Holtehal

07-04-2018 19:00

07-04-2018 19:00

Holte IF

3 - 1

Brøndby VK


07-04-2018 19:00

3 - 1

Holte IF

Brøndby VK



DM-finale, 2. runde

11-04-2018 19:00

Stadionhal 1

11-04-2018 19:00

11-04-2018 19:00

Brøndby VK

3 - 1

Holte IF


11-04-2018 19:00

3 - 1

Brøndby VK

Holte IF



DM-bronzekampe

05-04-2018 19:00

Sundbyhal 2

05-04-2018 19:00

05-04-2018 19:00

Amager VK

3 - 1

Elite Volley Aarhus


05-04-2018 19:00

3 - 1

Amager VK

Elite Volley Aarhus

09-04-2018 19:00

Århus Gl. Stadionhal

09-04-2018 19:00

09-04-2018 19:00

Elite Volley Aarhus

3 - 1

Amager VK


09-04-2018 19:00

3 - 1

Elite Volley Aarhus

Amager VK

12-04-2018 20:00

Århus Gl. Stadionhal

12-04-2018 20:00

12-04-2018 20:00

Elite Volley Aarhus

1 - 3

Amager VK


12-04-2018 20:00

1 - 3

Elite Volley Aarhus

Amager VK



DM-finale, 3. runde

14-04-2018 16:00

Stadionhal 1

14-04-2018 16:00

14-04-2018 16:00

Brøndby VK

3 - 2

Holte IF


14-04-2018 16:00

3 - 2

Brøndby VK

Holte IF



DM-finale, 4. runde

17-04-2018 19:00

Ny Holtehal

17-04-2018 19:00

17-04-2018 19:00

Holte IF

3 - 0

Brøndby VK


17-04-2018 19:00

3 - 0

Holte IF

Brøndby VK



DM-finale, 5. runde

19-04-2018 19:00

Stadionhal 1

19-04-2018 19:00

19-04-2018 19:00

Brøndby VK

3 - 0

Holte IF


19-04-2018 19:00

3 - 0

Brøndby VK

Holte IF

VolleyLiga Damer, 5.-8. plads VLD 5.-8. plads Matches

5 vs. 8 & 6 vs. 7

16-03-2018 20:00

Bülowsvejshallen

16-03-2018 20:00

16-03-2018 20:00

Frederiksberg Volley

3 - 1

Fortuna Odense Volley


16-03-2018 20:00

3 - 1

Frederiksberg Volley

Fortuna Odense Volley

17-03-2018 16:00

Hyldgårdsskolens Hal B

17-03-2018 16:00

17-03-2018 16:00

Ikast KFUM

3 - 1

Team Køge Volley


17-03-2018 16:00

3 - 1

Ikast KFUM

Team Køge Volley

20-03-2018 19:45

Asgårdskolen

20-03-2018 19:45

20-03-2018 19:45

Team Køge Volley

3 - 1

Ikast KFUM


20-03-2018 19:45

3 - 1

Team Køge Volley

Ikast KFUM

20-03-2018 20:00

Klostermarkshallen

20-03-2018 20:00

20-03-2018 20:00

Fortuna Odense Volley

3 - 1

Frederiksberg Volley


20-03-2018 20:00

3 - 1

Fortuna Odense Volley

Frederiksberg Volley

24-03-2018 14:00

Klostermarkshallen

24-03-2018 14:00

24-03-2018 14:00

Fortuna Odense Volley

3 - 1

Frederiksberg Volley


24-03-2018 14:00

3 - 1

Fortuna Odense Volley

Frederiksberg Volley

25-03-2018 16:00

Asgårdskolen

25-03-2018 16:00

25-03-2018 16:00

Team Køge Volley

3 - 0

Ikast KFUM


25-03-2018 16:00

3 - 0

Team Køge Volley

Ikast KFUM



5.-6. plads & 7.-8. plads

26-03-2018 19:30

Hyldgårdsskolens Hal B

26-03-2018 19:30

26-03-2018 19:30

Ikast KFUM

2 - 3

Frederiksberg Volley


26-03-2018 19:30

2 - 3

Ikast KFUM

Frederiksberg Volley

28-03-2018 20:00

Klostermarkshallen

28-03-2018 20:00

28-03-2018 20:00

Fortuna Odense Volley

3 - 2

Team Køge Volley


28-03-2018 20:00

3 - 2

Fortuna Odense Volley

Team Køge Volley

04-04-2018 20:30

Bülowsvejshallen

04-04-2018 20:30

04-04-2018 20:30

Frederiksberg Volley

2 - 3

Ikast KFUM


04-04-2018 20:30

2 - 3

Frederiksberg Volley

Ikast KFUM

05-04-2018 20:00

Asgårdskolen

05-04-2018 20:00

05-04-2018 20:00

Team Køge Volley

3 - 1

Fortuna Odense Volley


05-04-2018 20:00

3 - 1

Team Køge Volley

Fortuna Odense Volley

07-04-2018 14:30

Bülowsvejshallen

07-04-2018 14:30

07-04-2018 14:30

Frederiksberg Volley

1 - 3

Ikast KFUM


07-04-2018 14:30

1 - 3

Frederiksberg Volley

Ikast KFUM

08-04-2018 12:00

Asgårdskolen

08-04-2018 12:00

08-04-2018 12:00

Team Køge Volley

0 - 3

Fortuna Odense Volley


08-04-2018 12:00

0 - 3

Team Køge Volley

Fortuna Odense Volley

VolleyLiga Damer, grundspil VLD Grundspil Matches

Uge 17-40

07-10-2017 14:00

Stadionhal 1

07-10-2017 14:00

07-10-2017 14:00

Brøndby VK

3 - 2

Holte IF


07-10-2017 14:00

3 - 2

Brøndby VK

Holte IF

08-10-2017 15:00

Marienlyst Centret Hal 4

08-10-2017 15:00

08-10-2017 15:00

Fortuna Odense Volley

3 - 1

Ikast KFUM


08-10-2017 15:00

3 - 1

Fortuna Odense Volley

Ikast KFUM

08-10-2017 17:00

Århus Gl. Stadionhal

08-10-2017 17:00

08-10-2017 17:00

Elite Volley Aarhus

3 - 2

Team Køge Volley


08-10-2017 17:00

3 - 2

Elite Volley Aarhus

Team Køge Volley



Uge 17-41

10-10-2017 19:30

Sundbyhal 2

10-10-2017 19:30

10-10-2017 19:30

Amager VK

1 - 3

Frederiksberg Volley


10-10-2017 19:30

1 - 3

Amager VK

Frederiksberg Volley

14-10-2017 13:00

Århus Gl. Stadionhal

14-10-2017 13:00

14-10-2017 13:00

Elite Volley Aarhus

3 - 1

Amager VK


14-10-2017 13:00

3 - 1

Elite Volley Aarhus

Amager VK



Uge 17-42

22-10-2017 13:00

Bülowsvejshallen

22-10-2017 13:00

22-10-2017 13:00

Frederiksberg Volley

0 - 3

Brøndby VK


22-10-2017 13:00

0 - 3

Frederiksberg Volley

Brøndby VK

22-10-2017 13:00

Hyldgårdsskolens Hal B

22-10-2017 13:00

22-10-2017 13:00

Ikast KFUM

0 - 3

Elite Volley Aarhus


22-10-2017 13:00

0 - 3

Ikast KFUM

Elite Volley Aarhus

22-10-2017 14:00

Ny Holtehal

22-10-2017 14:00

22-10-2017 14:00

Holte IF

3 - 0

Fortuna Odense Volley


22-10-2017 14:00

3 - 0

Holte IF

Fortuna Odense Volley



Uge 17-44

05-11-2017 13:00

Bülowsvejshallen

05-11-2017 13:00

05-11-2017 13:00

Frederiksberg Volley

0 - 3

Elite Volley Aarhus


05-11-2017 13:00

0 - 3

Frederiksberg Volley

Elite Volley Aarhus



Uge 17-45

09-11-2017 18:30

Århus Gl. Stadionhal

09-11-2017 18:30

09-11-2017 18:30

Elite Volley Aarhus

1 - 3

Holte IF


09-11-2017 18:30

1 - 3

Elite Volley Aarhus

Holte IF

10-11-2017 20:00

Klostermarkshallen

10-11-2017 20:00

10-11-2017 20:00

Fortuna Odense Volley

3 - 1

Frederiksberg Volley


10-11-2017 20:00

3 - 1

Fortuna Odense Volley

Frederiksberg Volley

11-11-2017 14:00

Stadionhal 1

11-11-2017 14:00

11-11-2017 14:00

Brøndby VK

3 - 1

Team Køge Volley


11-11-2017 14:00

3 - 1

Brøndby VK

Team Køge Volley

11-11-2017 14:30

Sundbyhal 2

11-11-2017 14:30

11-11-2017 14:30

Amager VK

3 - 0

Ikast KFUM


11-11-2017 14:30

3 - 0

Amager VK

Ikast KFUM



Uge 17-46

14-11-2017 20:00

Ny Holtehal

14-11-2017 20:00

14-11-2017 20:00

Holte IF

2 - 3

Team Køge Volley


14-11-2017 20:00

2 - 3

Holte IF

Team Køge Volley

16-11-2017 20:00

Asgårdskolen

16-11-2017 20:00

16-11-2017 20:00

Team Køge Volley

1 - 3