Landspokalen Damer


  Milepæle - Karriere

200 BLOKPOINT

194

#6 Rask-Nielsen
Trine

150 SERVEES

143

#12 Breuning
Mette

100 SPILLEDE KAMPE

100

#1 Ravn
Anne Katrine

100 SPILLEDE KAMPE

100

#9 Fugmann
Isabel

100 SPILLEDE KAMPE

99

#6 Rask-Nielsen
Trine

100 SPILLEDE KAMPE

99

#7 Strøbæk
Katrine Merrild

100 SPILLEDE KAMPE

98

#1 Bang
Eva Mielskov

100 SPILLEDE KAMPE

95

#12 Breuning
Mette

350 SPILLEDE SÆT

349

#7 Strøbæk
Katrine Merrild

350 SPILLEDE SÆT

346

#5 Kjelstrup
Trine Noer

350 SPILLEDE SÆT

346

#5 Owie
Amalie Victoria

350 SPILLEDE SÆT

345

#12 Breuning
Mette

350 SPILLEDE SÆT

344

#1 Brix
Emma

200 VUNDNE SÆT

196

#14 Larsen
Rikke Katrine

200 VUNDNE SÆT

192

#18 Daugaard
Juliane Graff

bedste pointscorer(point / sæt)

#5

Trine NoerKjelstrup 5,89(53/9)

#16

SofiaMartinez-Lavin 5,33(48/9)

#10

CaraMattaliano 4,17(25/6)

#5

Amalie VictoriaOwie 3,89(35/9)

#14

Sofia NøragerBisgaard 3,86(27/7)

bedste server(servees / sæt)

#1

Eva MielskovBang 0,89(8/9)

#14

Sofia NøragerBisgaard 0,86(6/7)

#7

JenHardman 0,83(5/6)

#16

SofiaMartinez-Lavin 0,78(7/9)

#16

Mathilde BorupJeppesen 0,71(5/7)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#18

Juliane GraffDaugaard 0,89(8/9)

#4

Ava SophiaCramp 0,62(5/8)

#12

MetteBreuning 0,56(5/9)

#5

Amalie VictoriaOwie 0,56(5/9)

bedste server(servees)

#7

JenHardman 5

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#14

Sarita DanielleMikals 57 %(39/68)

#12

DonataHuebert 57 %(16/28)

#4

Alina HjorthSode 56 %(19/34)

#4

MetteSallerup 53 %(20/38)

#11

AsliErsózoglu 49 %(37/76)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

Ava SophiaCramp 47 %(16/34)

#1

Sophia HelenaAndersen 45 %(9/20)

#5

Amalie VictoriaOwie 44 %(29/66)

#5

Trine NoerKjelstrup 44 %(47/107)

#8

Laura RisbækThomsen 43 %(9/21)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)
CENTER 2  
Daugaard J.G.
(Holte IF)
V.KANT 1  
Møllgaard N.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Washington D.
(Brøndby VK)
CENTER 1  
Ammundsen T.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Hesse S.M.
(Gentofte.WC)
LIBERO 1  
Huebert D.
(Elite Volley Aarhus)
  • LIBERO 2  
    Sallerup M.
    (Amager VK)
  • HÆVER 2  
    Hardman J.
    (Amager VK)
  • CENTER 3  
    Andersen S.H.
    (Amager VK)
  • CENTER 4  
    Rask-Nielsen T.
    (Elite Volley Aarhus)
  • DIAGONAL 2  
    Jeppesen M.B.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Owie A.V.
    (Holte IF)
  • V.KANT 4  
    Sode A.H.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)
CENTER 2  
Daugaard J.G.
(Holte IF)
V.KANT 1  
Møllgaard N.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Washington D.
(Brøndby VK)
CENTER 1  
Ammundsen T.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Hesse S.M.
(Gentofte.WC)
LIBERO 1  
Huebert D.
(Elite Volley Aarhus)
  • LIBERO 2  
    Sallerup M.
    (Amager VK)
  • HÆVER 2  
    Hardman J.
    (Amager VK)
  • CENTER 3  
    Andersen S.H.
    (Amager VK)
  • CENTER 4  
    Rask-Nielsen T.
    (Elite Volley Aarhus)
  • DIAGONAL 2  
    Jeppesen M.B.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Owie A.V.
    (Holte IF)
  • V.KANT 4  
    Sode A.H.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)
CENTER 2  
Daugaard J.G.
(Holte IF)
V.KANT 1  
Møllgaard N.
(Holte IF)

V.KANT 2  
Washington D.
(Brøndby VK)
CENTER 1  
Ammundsen T.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Hesse S.M.
(Gentofte.WC)
LIBERO 1  
Huebert D.
(Elite Volley Aarhus)
LIBERO 2  
Sallerup M.
(Amager VK)
HÆVER 2  
Hardman J.
(Amager VK)
CENTER 3  
Andersen S.H.
(Amager VK)
V.KANT 3  
Owie A.V.
(Holte IF)
CENTER 4  
Rask-Nielsen T.
(Elite Volley Aarhus)
V.KANT 4  
Sode A.H.
(Brøndby VK)
DIAGONAL 2  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)