Landspokalen Damer


bedste pointscorer(point / sæt)

#5

Trine NoerKjelstrup 5,89(53/9)

#16

SofiaMartinez-Lavin 5,33(48/9)

#10

CaraMattaliano 4,17(25/6)

#5

Amalie VictoriaOwie 3,89(35/9)

#14

Sofia NøragerBisgaard 3,86(27/7)

bedste server(servees / sæt)

#1

Eva MielskovBang 0,89(8/9)

#14

Sofia NøragerBisgaard 0,86(6/7)

#7

JenHardman 0,83(5/6)

#16

SofiaMartinez-Lavin 0,78(7/9)

#16

Mathilde BorupJeppesen 0,71(5/7)

bedste blokade(winning blocks / sæt)

#18

Juliane GraffDaugaard 0,89(8/9)

#4

Ava SophiaCramp 0,62(5/8)

#12

MetteBreuning 0,56(5/9)

#5

Amalie VictoriaOwie 0,56(5/9)

bedste server(servees)

#7

JenHardman 5

bedste blokade(winning blocks)

modtagning - positive %(perfect reception + reception) / all receptions

#14

Sarita DanielleMikals 57 %(39/68)

#12

DonataHuebert 57 %(16/28)

#4

Alina HjorthSode 56 %(19/34)

#4

MetteSallerup 53 %(20/38)

#11

AsliErsózoglu 49 %(37/76)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

Ava SophiaCramp 47 %(16/34)

#1

Sophia HelenaAndersen 45 %(9/20)

#5

Amalie VictoriaOwie 44 %(29/66)

#5

Trine NoerKjelstrup 44 %(47/107)

#8

Laura RisbækThomsen 43 %(9/21)

Dream Team

OPPOSITE 1  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)
MIDDLE B. 2  
Daugaard J.G.
(Holte IF)
SPIKER 1  
Donslund T.S.
(Elite Volley Aarhus)

SPIKER 2  
Jensen J.
(Ikast KFUM)
MIDDLE B. 1  
Ammundsen T.
(Amager VK)
SETTER 1  
Hesse S.M.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Mikals S.D.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Huebert D.
    (Elite Volley Aarhus)
  • SETTER 2  
    Hardman J.
    (Amager VK)
  • MIDDLE B. 3  
    Andersen S.H.
    (Amager VK)
  • MIDDLE B. 4  
    Rask-Nielsen T.
    (Elite Volley Aarhus)
  • OPPOSITE 2  
    Jeppesen M.B.
    (Talenthold Øst)
  • SPIKER 3  
    Møllgaard N.
    (Holte IF)
  • SPIKER 4  
    Debowska A.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

OPPOSITE 1  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)
MIDDLE B. 2  
Daugaard J.G.
(Holte IF)
SPIKER 1  
Donslund T.S.
(Elite Volley Aarhus)

SPIKER 2  
Jensen J.
(Ikast KFUM)
MIDDLE B. 1  
Ammundsen T.
(Amager VK)
SETTER 1  
Hesse S.M.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Mikals S.D.
(Holte IF)
  • LIBERO 2  
    Huebert D.
    (Elite Volley Aarhus)
  • SETTER 2  
    Hardman J.
    (Amager VK)
  • MIDDLE B. 3  
    Andersen S.H.
    (Amager VK)
  • MIDDLE B. 4  
    Rask-Nielsen T.
    (Elite Volley Aarhus)
  • OPPOSITE 2  
    Jeppesen M.B.
    (Talenthold Øst)
  • SPIKER 3  
    Møllgaard N.
    (Holte IF)
  • SPIKER 4  
    Debowska A.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

OPPOSITE 1  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)
MIDDLE B. 2  
Daugaard J.G.
(Holte IF)
SPIKER 1  
Donslund T.S.
(Elite Volley Aarhus)

SPIKER 2  
Jensen J.
(Ikast KFUM)
MIDDLE B. 1  
Ammundsen T.
(Amager VK)
SETTER 1  
Hesse S.M.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Mikals S.D.
(Holte IF)
LIBERO 2  
Huebert D.
(Elite Volley Aarhus)
SETTER 2  
Hardman J.
(Amager VK)
MIDDLE B. 3  
Andersen S.H.
(Amager VK)
SPIKER 3  
Møllgaard N.
(Holte IF)
MIDDLE B. 4  
Rask-Nielsen T.
(Elite Volley Aarhus)
SPIKER 4  
Debowska A.
(VK Vestsjælland)
OPPOSITE 2  
Jeppesen M.B.
(Talenthold Øst)