Landspokalen Herrer


Landspokalen Herrer Final 4 LP Final 4 Herrer Standing

bedste pointscorer(point / sæt)

#10

KristofferAbell 6,1(61/10)

#15

Peter TrolleBonnesen 6,09(67/11)

#12

MaciejKordysz 5,33(32/6)

#7

MadsMøllgaard 5,12(41/8)

#7

Sigurd NeltoftVarming 4,1(41/10)

bedste server(servees / sæt)

#6

RafalGosik 0,83(5/6)

#2

MadsKyed Jensen 0,73(8/11)

#10

KristofferAbell 0,7(7/10)

#15

Peter TrolleBonnesen 0,36(4/11)

#3

SimonBitsch 0,3(3/10)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#6

RasmusMikelsons 1(11/11)

#7

Martjinvan der AA 0,89(8/9)

#7

MarcinJanczak 0,83(5/6)

#7

MadsMøllgaard 0,75(6/8)

#9

SebastianSobczak 0,67(4/6)

bedste pointscorer(point)

#12

MaciejKordysz 32

bedste server(servees)

#6

RafalGosik 5

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#9

SebastianSobczak 80 %(33/41)

#16

FabioMoret 78 %(32/41)

#6

RafalGosik 71 %(20/28)

#3

SimonBitsch 66 %(41/62)

#10

KristofferAbell 65 %(35/54)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#7

MadsMøllgaard 60 %(34/57)

#15

Peter TrolleBonnesen 57 %(61/107)

#10

KristofferAbell 56 %(50/89)

#5

Jacob SteinBrinck 54 %(28/52)

#7

MarcinJanczak 52 %(11/21)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bonnesen P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
van d.A.M.
(Middelfart VK)
V.KANT 1  
Abell K.
(Boldklubben Marienlyst)

V.KANT 2  
Gosik R.
(Ishøj Volley)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Moret F.
(Gentofte Volley)
  • LIBERO 2  
    Nielsen K.R.
    (Middelfart VK)
  • HÆVER 2  
    Hjøllund N.H.
    (Boldklubben Mar)
  • CENTER 3  
    Janczak M.
    (Ishøj Volley)
  • CENTER 4  
    Thomsen D.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • DIAGONAL 2  
    Jørgensen N.T.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 3  
    Møllgaard M.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Dziwierek M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bonnesen P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
van d.A.M.
(Middelfart VK)
V.KANT 1  
Abell K.
(Boldklubben Marienlyst)

V.KANT 2  
Gosik R.
(Ishøj Volley)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Moret F.
(Gentofte Volley)
  • LIBERO 2  
    Nielsen K.R.
    (Middelfart VK)
  • HÆVER 2  
    Hjøllund N.H.
    (Boldklubben Mar)
  • CENTER 3  
    Janczak M.
    (Ishøj Volley)
  • CENTER 4  
    Thomsen D.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • DIAGONAL 2  
    Jørgensen N.T.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 3  
    Møllgaard M.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Dziwierek M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bonnesen P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
van d.A.M.
(Middelfart VK)
V.KANT 1  
Abell K.
(Boldklubben Marienlyst)

V.KANT 2  
Gosik R.
(Ishøj Volley)
CENTER 1  
Mikelsons R.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Moret F.
(Gentofte Volley)
LIBERO 2  
Nielsen K.R.
(Middelfart VK)
HÆVER 2  
Hjøllund N.H.
(Boldklubben Mar)
CENTER 3  
Janczak M.
(Ishøj Volley)
V.KANT 3  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)
CENTER 4  
Thomsen D.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 4  
Dziwierek M.
(Gentofte Volley)
DIAGONAL 2  
Jørgensen N.T.
(Aalborg Volleyball)