Landspokal 2016, Herrer


Landspokal 2016, herrer LP 2016, herrer Standing

bedste pointscorer(point / sæt)

#15

Peter TrolleBonnesen 6,5(39/6)

#4

MateuszDziwierek 6,33(38/6)

#14

PeterKildegaard 3,33(20/6)

#13

Philip MetinÖzari 3,33(20/6)

bedste server(servees / sæt)

#4

SimonGade 1(6/6)

#15

Peter TrolleBonnesen 0,5(3/6)

#13

Philip MetinÖzari 0,33(2/6)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

NicolaiHoumann 0,83(5/6)

#4

SimonGade 0,33(2/6)

#11

SebastianMikelsons 0,33(2/6)

#14

PeterKildegaard 0,33(2/6)

bedste pointscorer(point)

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#16

FabioMoret 65 %(13/20)

#13

Philip MetinÖzari 60 %(12/20)

#16

Jonathan GungeJørgensen 58 %(23/40)

#7

Anders LammertHartmann 57 %(29/51)

#14

PeterKildegaard 50 %(15/30)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#7

Anders LammertHartmann 71 %(15/21)

#4

MateuszDziwierek 64 %(36/56)

#15

Peter TrolleBonnesen 58 %(35/60)

#16

Jonathan GungeJørgensen 50 %(11/22)

#13

Philip MetinÖzari 47 %(18/38)

Dream Team

DIAGONAL 1  
BONNESEN P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
THOMSEN D.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 1  
SOBCZAK S.
(Ishøj Volley)

V.KANT 2  
BITSCH S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
GADE S.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Hjøllund N.H.
(Marienlyst)
LIBERO 1  
MORET F.
(Gentofte Volley)
  • LIBERO 2  
    Høyer R..
    (DHV Odense)
  • HÆVER 2  
    Olesen C.
    (Hvidovre VK)
  • CENTER 3  
    HOUMANN N.
    (Hvidovre VK)
  • CENTER 4  
    NOWAK D.
    (Ishøj Volley)
  • DIAGONAL 2  
    BOGDANOVIC J.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • V.KANT 3  
    DZIWIEREK M.
    (Hvidovre VK)
  • V.KANT 4  
    JØRGENSEN J.G.
    (Hvidovre VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
BONNESEN P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
THOMSEN D.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 1  
SOBCZAK S.
(Ishøj Volley)

V.KANT 2  
BITSCH S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
GADE S.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Hjøllund N.H.
(Marienlyst)
LIBERO 1  
MORET F.
(Gentofte Volley)
  • LIBERO 2  
    Høyer R..
    (DHV Odense)
  • HÆVER 2  
    Olesen C.
    (Hvidovre VK)
  • CENTER 3  
    HOUMANN N.
    (Hvidovre VK)
  • CENTER 4  
    NOWAK D.
    (Ishøj Volley)
  • DIAGONAL 2  
    BOGDANOVIC J.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • V.KANT 3  
    DZIWIEREK M.
    (Hvidovre VK)
  • V.KANT 4  
    JØRGENSEN J.G.
    (Hvidovre VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
BONNESEN P.T.
(Gentofte Volley)
CENTER 2  
THOMSEN D.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 1  
SOBCZAK S.
(Ishøj Volley)

V.KANT 2  
BITSCH S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
GADE S.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Hjøllund N.H.
(Marienlyst)
LIBERO 1  
MORET F.
(Gentofte Volley)
LIBERO 2  
Høyer R..
(DHV Odense)
HÆVER 2  
Olesen C.
(Hvidovre VK)
CENTER 3  
HOUMANN N.
(Hvidovre VK)
V.KANT 3  
DZIWIEREK M.
(Hvidovre VK)
CENTER 4  
NOWAK D.
(Ishøj Volley)
V.KANT 4  
JØRGENSEN J.G.
(Hvidovre VK)
DIAGONAL 2  
BOGDANOVIC J.
(Boldklubben Marienlyst)