Landspokalturneringen Herrer


bedste pointscorer(point / sæt)

#24

Mads HartmannDitlevsen 6,25(25/4)

#2

LouisRichard 5(15/3)

#6

JanVinther 5(15/3)

#8

MadsMøllgaard 5(20/4)

#1

MaxSenica 4,67(14/3)

bedste server(servees / sæt)

#6

JanVinther 1(3/3)

#11

SebastianMikelsons 1(4/4)

#2

OleHøgh 0,75(3/4)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

AdamOdyssefs 1(3/3)

#3

Jonas MuffWeber 0,75(3/4)

#1

MikkelHoff 0,75(3/4)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#16

Ævarr FreyrBirgisson 77 %(23/30)

#12

Kalle KjersteinMadsen 73 %(24/33)

#17

Lars VestergaardNielsen 71 %(15/21)

#3

IbrahimAlievski 71 %(10/14)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#8

MadsMøllgaard 61 %(19/31)

#7

NicolaiHoumann 60 %(15/25)

#2

LouisRichard 59 %(13/22)

#2

Patrick PierreDufrêche 58 %(7/12)

#1

MaxSenica 57 %(13/23)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Greenway B.M.
(VK Vestsjælland)
CENTER 2  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Aalborg Volleyball)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Gregersen S.K.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Bisgaard C.
(Amager.2)
LIBERO 1  
Aasen E.
(ASV Elite)
  • LIBERO 2  
    Navickas M.
    (Middelfart VK)
  • HÆVER 2  
    Odyssefs A.
    (NUIF)
  • CENTER 3  
    Weber J.M.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Tveit J.R.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • DIAGONAL 2  
    Houmann N.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Richard L.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Greenway B.M.
(VK Vestsjælland)
CENTER 2  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Aalborg Volleyball)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Gregersen S.K.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Bisgaard C.
(Amager.2)
LIBERO 1  
Aasen E.
(ASV Elite)
  • LIBERO 2  
    Navickas M.
    (Middelfart VK)
  • HÆVER 2  
    Odyssefs A.
    (NUIF)
  • CENTER 3  
    Weber J.M.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Tveit J.R.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • DIAGONAL 2  
    Houmann N.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Richard L.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Gordon D.
    (VK Vestsjælland)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Greenway B.M.
(VK Vestsjælland)
CENTER 2  
Regehr J.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 1  
Vinther J.
(Aalborg Volleyball)

V.KANT 2  
Brar I.S.
(Middelfart VK)
CENTER 1  
Gregersen S.K.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Bisgaard C.
(Amager.2)
LIBERO 1  
Aasen E.
(ASV Elite)
LIBERO 2  
Navickas M.
(Middelfart VK)
HÆVER 2  
Odyssefs A.
(NUIF)
CENTER 3  
Weber J.M.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Richard L.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 4  
Tveit J.R.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 4  
Gordon D.
(VK Vestsjælland)
DIAGONAL 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)