Landspokalturneringen Kvinder


bedste pointscorer(point / sæt)

#6

SofiaMartinez-Lavin 5(10/2)

#12

HelenaElbæk 5(15/3)

#16

Mikala MariaMogensen 5(15/3)

bedste server(servees / sæt)

#2

CarlaGünnewig 1,67(5/3)

#12

Nikoline MariaMogensen 1,5(3/2)

#4

LauraBrix 0,67(2/3)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#8

NoraMøllgaard 69 %(9/13)

#7

Viktoria AndreaKanyik 67 %(14/21)

#3

Oliviavon Holstein 61 %(14/23)

#14

Ditte KjærHansen 60 %(6/10)

#4

LauraBrix 57 %(8/14)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

Ava SophiaCramp 89 %(8/9)

#16

Mikala MariaMogensen 63 %(15/24)

#9

Emilie MunchGregersen 50 %(3/6)

#7

Réka LucaKörtvélyessy 48 %(10/21)

#6

SofiaMartinez-Lavin 47 %(9/19)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Strøbæk K.M.
(Team Køge)
V.KANT 1  
Krogh F.S.
(ASV Elite)

V.KANT 2  
Körtvélyessy R.L.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Ravn A.K.
(ASV Elite)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Mogensen N.M.
    (Holte IF)
  • CENTER 3  
    Hansen S.M.V.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Cramp A.S.
    (Holte IF)
  • DIAGONAL 2  
    Martinez-Lavin S.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    Jeppesen M.B.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Mellmølle A.L.
    (DHV Odense)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Strøbæk K.M.
(Team Køge)
V.KANT 1  
Krogh F.S.
(ASV Elite)

V.KANT 2  
Körtvélyessy R.L.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Ravn A.K.
(ASV Elite)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
  • LIBERO 2  
    Hansen D.K.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Mogensen N.M.
    (Holte IF)
  • CENTER 3  
    Hansen S.M.V.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Cramp A.S.
    (Holte IF)
  • DIAGONAL 2  
    Martinez-Lavin S.
    (Holte IF)
  • V.KANT 3  
    Jeppesen M.B.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Mellmølle A.L.
    (DHV Odense)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Elbæk H.
(ASV Elite)
CENTER 2  
Strøbæk K.M.
(Team Køge)
V.KANT 1  
Krogh F.S.
(ASV Elite)

V.KANT 2  
Körtvélyessy R.L.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Günnewig C.
(Amager VK)
HÆVER 1  
Ravn A.K.
(ASV Elite)
LIBERO 1  
von H.O.
(Amager VK)
LIBERO 2  
Hansen D.K.
(ASV Elite)
HÆVER 2  
Mogensen N.M.
(Holte IF)
CENTER 3  
Hansen S.M.V.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Jeppesen M.B.
(Gentofte Volley)
CENTER 4  
Cramp A.S.
(Holte IF)
V.KANT 4  
Mellmølle A.L.
(DHV Odense)
DIAGONAL 2  
Martinez-Lavin S.
(Holte IF)