Landspokalen Kvinder


  • 23-01-2020 - 19:00

    VK Vestsjælland

    Brøndby VK

    0 - 3

    19/25  18/25  15/25

  • 23-01-2020 - 20:30

    Gentofte Volley

    Team Køge Volley

    3 - 2

    20/25  25/27  25/23  25/19  16/14

  • 25-01-2020 - 13:00

    ASV Elite

    Fortuna Odense Volley

    3 - 0

    25/18  25/17  25/15

  • 26-01-2020 - 12:00

    Amager VK

    Holte IF

    1 - 3

    9/25  12/25  25/21  8/25

    
23-01-2020 - 19:00

VK Vestsjælland

Brøndby VK

0 - 3

19/25  18/25  15/25

23-01-2020 - 20:30

Gentofte Volley

Team Køge Volley

3 - 2

20/25  25/27  25/23  25/19  16/14

25-01-2020 - 13:00

ASV Elite

Fortuna Odense Volley

3 - 0

25/18  25/17  25/15

26-01-2020 - 12:00

Amager VK

Holte IF

1 - 3

9/25  12/25  25/21  8/25

bedste pointscorer(point / sæt)

#11

EmmaStevnsborg 4,8(24/5)

#16

Mathilde BorupJeppesen 4,2(21/5)

bedste server(servees / sæt)

#11

ChelseaIngabire 1,33(4/3)

#3

Natascha WintherOlsen 1,33(4/3)

#1

Eva MielskovBang 1(2/2)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#1

Sophia HelenaAndersen 0,75(3/4)

#18

Juliane GraffDaugaard 0,75(3/4)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#18

Gulcin Cartilli 75 %(6/8)

#8

NoraMøllgaard 67 %(4/6)

#2

Emilia KornumHundebøll 63 %(10/16)

#11

ChelseaIngabire 60 %(12/20)

#8

MieLindgren 58 %(11/19)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#14

Jaime FrancesKosiorek 67 %(12/18)

#10

Sofia NøragerBisgaard 63 %(15/24)

#8

NoraMøllgaard 50 %(4/8)

#10

Frederikke StenholtKrogh 47 %(16/34)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bisgaard S.N.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Olsen N.W.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Ingabire C.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Muharemovic T.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
Cartilli G..
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Sallerup M.
    (Holte IF)
  • HÆVER 2  
    Bang E.M.
    (Brøndby VK)
  • CENTER 3  
    Andersen S.H.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    de B.J.M.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Safari E.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 3  
    Hundebøll E.K.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 4  
    Sode A.H.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bisgaard S.N.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Olsen N.W.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Ingabire C.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Muharemovic T.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
Cartilli G..
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Sallerup M.
    (Holte IF)
  • HÆVER 2  
    Bang E.M.
    (Brøndby VK)
  • CENTER 3  
    Andersen S.H.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    de B.J.M.
    (Brøndby VK)
  • DIAGONAL 2  
    Safari E.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 3  
    Hundebøll E.K.
    (ASV Elite)
  • V.KANT 4  
    Sode A.H.
    (Brøndby VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bisgaard S.N.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Olsen N.W.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Ingabire C.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Muharemovic T.
(Brøndby VK)
LIBERO 1  
Cartilli G..
(VK Vestsjælland)
LIBERO 2  
Sallerup M.
(Holte IF)
HÆVER 2  
Bang E.M.
(Brøndby VK)
CENTER 3  
Andersen S.H.
(Holte IF)
V.KANT 3  
Hundebøll E.K.
(ASV Elite)
CENTER 4  
de B.J.M.
(Brøndby VK)
V.KANT 4  
Sode A.H.
(Brøndby VK)
DIAGONAL 2  
Safari E.
(VK Vestsjælland)