Landspokalen Kvinder


Landspokalen Kvinder Finale LP-finaler Kvinder Standing

Holte IF

Kvartfinaler

Semifinaler

Finale

 

ASV Elite

1

  

ASV Elite

1

 

Fortuna Odense Volley

0

  
 

ASV Elite

0

Gentofte Volley

1

  

Gentofte Volley

0

 

Team Køge Volley

0

  
  

Amager VK

0

  

Holte IF

1

 

Holte IF

1

  
 

Holte IF

1

VK Vestsjælland

0

  

Brøndby VK

0

 

Brøndby VK

1

  
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

Kvartfinaler

Semifinaler

Finale

 

ASV Elite

1

  

ASV Elite

1

 

Fortuna Odense Volley

0

  
 

ASV Elite

0

Gentofte Volley

1

  

Gentofte Volley

0

 

Team Køge Volley

0

  
  

Amager VK

0

  

Holte IF

1

 

Holte IF

1

  
 

Holte IF

1

VK Vestsjælland

0

  

Brøndby VK

0

 

Brøndby VK

1

  
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

bedste pointscorer(point / sæt)

#10

Sofia NøragerBisgaard 6,08(79/13)

#11

EmmaStevnsborg 4,8(24/5)

bedste server(servees / sæt)

#11

ChelseaIngabire 1,33(4/3)

#15

ElisabethSafari 0,67(2/3)

#1

EmmaBrix 0,6(3/5)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#18

Juliane GraffDaugaard 0,75(3/4)

#11

Teresa HaugaardNielsen 0,73(8/11)

#4

ClaraWindeleff 0,67(2/3)

#3

Agnes LykkeMellmølle 0,67(2/3)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#18

Gulcin Cartilli 75 %(6/8)

#11

ChelseaIngabire 60 %(12/20)

#8

MieLindgren 58 %(11/19)

#16

Mikala MariaMogensen 56 %(19/34)

#10

Frederikke StenholtKrogh 54 %(26/48)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#10

Sofia NøragerBisgaard 46 %(66/143)

#10

Frederikke StenholtKrogh 42 %(50/120)

#16

Mikala MariaMogensen 40 %(38/95)

#14

Jaime FrancesKosiorek 39 %(38/97)

#6

CelinaBrest 38 %(5/13)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bisgaard S.N.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Nielsen T.H.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Ingabire C.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Christiansen S.F.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Cartilli G..
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Lindgren M.
    (Amager VK)
  • HÆVER 2  
    Krogh C.S.
    (ASV Elite)
  • CENTER 3  
    Andersen S.H.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    Hansen S.M.V.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Safari E.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 3  
    Johnsen C.M.M.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Mellmølle A.L.
    (Fortuna Odense Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bisgaard S.N.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Nielsen T.H.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Ingabire C.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Christiansen S.F.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Cartilli G..
(VK Vestsjælland)
  • LIBERO 2  
    Lindgren M.
    (Amager VK)
  • HÆVER 2  
    Krogh C.S.
    (ASV Elite)
  • CENTER 3  
    Andersen S.H.
    (Holte IF)
  • CENTER 4  
    Hansen S.M.V.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Safari E.
    (VK Vestsjælland)
  • V.KANT 3  
    Johnsen C.M.M.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 4  
    Mellmølle A.L.
    (Fortuna Odense Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Bisgaard S.N.
(Brøndby VK)
CENTER 2  
Nielsen T.H.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Ingabire C.
(VK Vestsjælland)

V.KANT 2  
Krogh F.S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Lachenmeier A.L.
(Holte IF)
HÆVER 1  
Christiansen S.F.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Cartilli G..
(VK Vestsjælland)
LIBERO 2  
Lindgren M.
(Amager VK)
HÆVER 2  
Krogh C.S.
(ASV Elite)
CENTER 3  
Andersen S.H.
(Holte IF)
V.KANT 3  
Johnsen C.M.M.
(Gentofte Volley)
CENTER 4  
Hansen S.M.V.
(ASV Elite)
V.KANT 4  
Mellmølle A.L.
(Fortuna Odense Volley)
DIAGONAL 2  
Safari E.
(VK Vestsjælland)