Landspokalen Mænd


Landspokalen Mænd Finaler LP-finaler Mænd Standing

Kvartfinaler

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley.2

0

  

Gentofte Volley

2

 

Gentofte Volley

1

  
  

ASV Elite

1

  

ASV Elite

0

 

Aalborg Volleyball

0

  
  

Ishøj Volley

0

  

Boldklubben Marienlyst

1

 

Boldklubben Marienlyst

1

  
  

Hvidovre VK

0

  

Nordenskov Ungdoms-og IF

1

 

Nordenskov Ungdoms-og IF

1

  
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

Kvartfinaler

Semifinaler

Finale

 

Gentofte Volley.2

0

  

Gentofte Volley

2

 

Gentofte Volley

1

  
  

ASV Elite

1

  

ASV Elite

0

 

Aalborg Volleyball

0

  
  

Ishøj Volley

0

  

Boldklubben Marienlyst

1

 

Boldklubben Marienlyst

1

  
  

Hvidovre VK

0

  

Nordenskov Ungdoms-og IF

1

 

Nordenskov Ungdoms-og IF

1

  
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  
   
   
   
   
   
   
   

bedste pointscorer(point / sæt)

#8

MadsMøllgaard 5,11(46/9)

#10

Tobias HougsKjær 5(45/9)

#7

Niklas NørgaardRiis 4,6(46/10)

#1

Jacob SteinBrinck 4,45(49/11)

#13

TomHeptinstall 4,38(57/13)

bedste server(servees / sæt)

#13

TomHeptinstall 0,69(9/13)

#7

JoakimLarsen 0,67(2/3)

#6

WillCraft 0,62(8/13)

#10

Tobias HougsKjær 0,56(5/9)

#7

SimonTroelsgaard 0,5(1/2)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

NicolaiHoumann 1,44(13/9)

#13

TomaszStanczuk 1(4/4)

#9

Martjinvan der AA 0,88(7/8)

#10

AndisCimoska 0,67(2/3)

#3

KarlFuglsbjerg 0,67(2/3)

bedste pointscorer(point)

#6

WillCraft 50

bedste server(servees)

#6

WillCraft 8

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#6

Martin TransHansen 73 %(11/15)

#12

Anders LammertHartmann 67 %(39/58)

#9

Patrick H.Jørgensen 67 %(8/12)

#7

MortenOvergaard 66 %(35/53)

#12

Daniel AllenStarkey 65 %(13/20)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#7

NicolaiHoumann 67 %(22/33)

#14

JordanDarlington 60 %(6/10)

#14

Nicolai TangeJørgensen 57 %(8/14)

#10

AndisCimoska 56 %(10/18)

#12

Daniel AllenStarkey 53 %(9/17)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Fuglsbjerg K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 1  
Kjær T.H.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 1  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Dixen A.
(Ikast.2)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
  • LIBERO 2  
    Overgaard M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • HÆVER 2  
    Mikelsons S.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Stanczuk T.
    (Hvidovre VK)
  • DIAGONAL 2  
    Hilligsøe M.P.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 3  
    Craft W.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Møllgaard M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Fuglsbjerg K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 1  
Kjær T.H.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 1  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Dixen A.
(Ikast.2)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
  • LIBERO 2  
    Overgaard M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • HÆVER 2  
    Mikelsons S.
    (Gentofte Volley)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    Stanczuk T.
    (Hvidovre VK)
  • DIAGONAL 2  
    Hilligsøe M.P.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 3  
    Craft W.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Møllgaard M.
    (Gentofte Volley)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Fuglsbjerg K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 1  
Kjær T.H.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 1  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Dixen A.
(Ikast.2)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
LIBERO 2  
Overgaard M.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 2  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
CENTER 3  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Craft W.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 4  
Stanczuk T.
(Hvidovre VK)
V.KANT 4  
Møllgaard M.
(Gentofte Volley)
DIAGONAL 2  
Hilligsøe M.P.
(Aalborg Volleyball)