Landspokalen Mænd


  • 23-01-2020 - 18:30

    Gentofte Volley.2

    Gentofte Volley

    0 - 3

    20/25  17/25  13/25

  • 25-01-2020 - 15:00

    ASV Elite

    Aalborg Volleyball

    3 - 1

    24/26  25/20  25/23  25/19

  • 26-01-2020 - 15:00

    Hvidovre VK

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    1 - 3

    19/25  25/17  22/25  21/25

  • 26-01-2020 - 16:00

    Ishøj Volley

    Boldklubben Marienlyst

    0 - 3

    15/25  20/25  22/25

    
23-01-2020 - 18:30

Gentofte Volley.2

Gentofte Volley

0 - 3

20/25  17/25  13/25

25-01-2020 - 15:00

ASV Elite

Aalborg Volleyball

3 - 1

24/26  25/20  25/23  25/19

26-01-2020 - 15:00

Hvidovre VK

Nordenskov Ungdoms-og IF

1 - 3

19/25  25/17  22/25  21/25

26-01-2020 - 16:00

Ishøj Volley

Boldklubben Marienlyst

0 - 3

15/25  20/25  22/25

bedste pointscorer(point / sæt)

#10

Tobias HougsKjær 6(18/3)

#8

MadsMøllgaard 5,33(16/3)

#1

Mikkel MøllerAndersen 4,33(13/3)

#1

Jacob SteinBrinck 4,33(13/3)

bedste server(servees / sæt)

#5

Niels HedenFriis 0,75(3/4)

#6

WillCraft 0,75(3/4)

#7

JoakimLarsen 0,67(2/3)

#7

SimonTroelsgaard 0,5(1/2)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

NicolaiHoumann 1,67(5/3)

#13

TomaszStanczuk 1(4/4)

#14

SimonSøndergaard 0,75(3/4)

#13

TomHeptinstall 0,75(3/4)

bedste pointscorer(point)

bedste server(servees)

#6

WillCraft 3

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#14

SimonSøndergaard 74 %(20/27)

#6

Martin TransHansen 73 %(11/15)

#19

SimonBitsch 67 %(2/3)

#9

Patrick H.Jørgensen 67 %(8/12)

#12

Daniel AllenStarkey 67 %(14/21)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#7

NicolaiHoumann 67 %(8/12)

#14

JordanDarlington 60 %(6/10)

#14

Nicolai TangeJørgensen 57 %(8/14)

#10

KristofferAbell 56 %(9/16)

#12

Daniel AllenStarkey 56 %(9/16)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Fuglsbjerg K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Kjær T.H.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Søndergaard S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Junker J.
(Hvidovre VK)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
  • LIBERO 2  
    Steffens M.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Dixen A.
    (Ikast.2)
  • CENTER 3  
    gregersen s.k.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • CENTER 4  
    Stanczuk T.
    (Hvidovre VK)
  • DIAGONAL 2  
    Heptinstall T.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 3  
    Murch M.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Craft W.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Fuglsbjerg K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Kjær T.H.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Søndergaard S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Junker J.
(Hvidovre VK)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
  • LIBERO 2  
    Steffens M.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Dixen A.
    (Ikast.2)
  • CENTER 3  
    gregersen s.k.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • CENTER 4  
    Stanczuk T.
    (Hvidovre VK)
  • DIAGONAL 2  
    Heptinstall T.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 3  
    Murch M.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 4  
    Craft W.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Fuglsbjerg K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 1  
Kjær T.H.
(Gentofte Volley)

V.KANT 2  
Søndergaard S.
(ASV Elite)
CENTER 1  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
HÆVER 1  
Junker J.
(Hvidovre VK)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
LIBERO 2  
Steffens M.
(ASV Elite)
HÆVER 2  
Dixen A.
(Ikast.2)
CENTER 3  
gregersen s.k.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 3  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 4  
Stanczuk T.
(Hvidovre VK)
V.KANT 4  
Craft W.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
DIAGONAL 2  
Heptinstall T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)