2. division mænd


  • 21-01-2020 - 19:45

    Gentofte Volley.3

    Himmelev VK

    3 - 1

    25/18  25/20  13/25  25/12

  • 25-01-2020 - 10:00

    VK Holbæk

    Hvidovre VK.3

    1 - 3

    25/19  22/25  19/25  23/25

  • 25-01-2020 - 11:00

    Hornsyld IF

    ASV Århus.4

    1 - 3

    24/26  17/25  25/19  22/25

  • 25-01-2020 - 11:00

    Aarhus 1900

    Hjerm FIF

    3 - 0

    25/14  25/22  26/24

  • 25-01-2020 - 11:00

    Ikast KFUM.2

    Aalborg Volleyball.2

    0 - 3

    13/25  8/25  16/25

  • 25-01-2020 - 13:30

    Volleyball Esbjerg

    ASV Århus.3

    0 - 3

    21/25  21/25  17/25

  • 25-01-2020 - 14:00

    Fortuna Odense Volley

    Aabenraa I og G

    0 - 3

    13/25  19/25  20/25

  • 26-01-2020 - 10:00

    Gentofte Volley.3

    VLI Volley

    0 - 3

    20/25  13/25  17/25

  • 26-01-2020 - 11:00

    Hillerød G og I

    Himmelev VK

    2 - 3

    25/4  20/25  14/25  25/21  9/15

  • 26-01-2020 - 11:00

    Kolding VK

    SGF Vejle

    3 - 0

    25/12  25/19  25/15

  • 26-01-2020 - 12:00

    VK Vestsjælland Wildcard

    KV 61

    2 - 3

    17/25  21/25  25/22  25/9  14/16

  • 26-01-2020 - 14:00

    Amager VK.2

    Lyngby-Gladsaxe Volley.2

    3 - 0

    25/17  25/14  25/17

  • 26-01-2020 - 14:00

    VK Vestsjælland.2

    Farum-Holte.2

    3 - 0

    25/0  25/0  25/0

  • 26-01-2020 - 15:00

    IF Lyseng.2

    Ikast KFUM.2

    3 - 0

    25/16  25/17  25/17

  • 26-01-2020 - 18:00

    DHV Odense.2

    Nordenskov UIF.2

    3 - 0

    25/13  25/18  25/18

  • 01-02-2020 - 11:00

    Hornsyld IF

    Aarhus 1900

  • 01-02-2020 - 12:00

    ASV Århus.3

    Nordenskov UIF.2

  • 01-02-2020 - 14:00

    Fortuna Odense Volley

    Kolding VK

  • 01-02-2020 - 15:30

    Volleyball Esbjerg

    DHV Odense.2

  • 01-02-2020 - 16:00

    ASV Århus.4

    Hjerm FIF

  • 01-02-2020 - 18:00

    ASV Århus.4

    IF Lyseng.2

  • 02-02-2020 - 11:00

    Hillerød G og I

    VK Vestsjælland.2

  • 02-02-2020 - 12:00

    Lyngby-Gladsaxe Volley.2

    KV 61

  • 02-02-2020 - 12:00

    Amager VK.2

    VK Vestsjælland Wildcard

  • 02-02-2020 - 12:00

    Grøndal EV

    VK Holbæk

  • 02-02-2020 - 13:00

    Himmelev VK

    Farum-Holte.2

  • 02-02-2020 - 14:00

    Grøndal EV Wildcard

    Gentofte Volley.3

  • 04-02-2020 - 20:30

    ASV Århus.3

    Fortuna Odense Volley

    
21-01-2020 - 19:45

Gentofte Volley.3

Himmelev VK

3 - 1

25/18  25/20  13/25  25/12

25-01-2020 - 10:00

VK Holbæk

Hvidovre VK.3

1 - 3

25/19  22/25  19/25  23/25

25-01-2020 - 11:00

Hornsyld IF

ASV Århus.4

1 - 3

24/26  17/25  25/19  22/25

25-01-2020 - 11:00

Aarhus 1900

Hjerm FIF

3 - 0

25/14  25/22  26/24

25-01-2020 - 11:00

Ikast KFUM.2

Aalborg Volleyball.2

0 - 3

13/25  8/25  16/25

25-01-2020 - 13:30

Volleyball Esbjerg

ASV Århus.3

0 - 3

21/25  21/25  17/25

25-01-2020 - 14:00

Fortuna Odense Volley

Aabenraa I og G

0 - 3

13/25  19/25  20/25

26-01-2020 - 10:00

Gentofte Volley.3

VLI Volley

0 - 3

20/25  13/25  17/25

26-01-2020 - 11:00

Hillerød G og I

Himmelev VK

2 - 3

25/4  20/25  14/25  25/21  9/15

26-01-2020 - 11:00

Kolding VK

SGF Vejle

3 - 0

25/12  25/19  25/15

26-01-2020 - 12:00

VK Vestsjælland Wildcard

KV 61

2 - 3

17/25  21/25  25/22  25/9  14/16

26-01-2020 - 14:00

Amager VK.2

Lyngby-Gladsaxe Volley.2

3 - 0

25/17  25/14  25/17

26-01-2020 - 14:00

VK Vestsjælland.2

Farum-Holte.2

3 - 0

25/0  25/0  25/0

26-01-2020 - 15:00

IF Lyseng.2

Ikast KFUM.2

3 - 0

25/16  25/17  25/17

26-01-2020 - 18:00

DHV Odense.2

Nordenskov UIF.2

3 - 0

25/13  25/18  25/18

01-02-2020 - 11:00

Hornsyld IF

Aarhus 1900

01-02-2020 - 12:00

ASV Århus.3

Nordenskov UIF.2

01-02-2020 - 14:00

Fortuna Odense Volley

Kolding VK

01-02-2020 - 15:30

Volleyball Esbjerg

DHV Odense.2

01-02-2020 - 16:00

ASV Århus.4

Hjerm FIF

01-02-2020 - 18:00

ASV Århus.4

IF Lyseng.2

02-02-2020 - 11:00

Hillerød G og I

VK Vestsjælland.2

02-02-2020 - 12:00

Lyngby-Gladsaxe Volley.2

KV 61

02-02-2020 - 12:00

Amager VK.2

VK Vestsjælland Wildcard

02-02-2020 - 12:00

Grøndal EV

VK Holbæk

02-02-2020 - 13:00

Himmelev VK

Farum-Holte.2

02-02-2020 - 14:00

Grøndal EV Wildcard

Gentofte Volley.3

04-02-2020 - 20:30

ASV Århus.3

Fortuna Odense Volley

Stilling

2. div. M, P1

2. division mænd, pulje 1 2. div. mænd, pulje 1 Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

KV 61

28

11

10

1

31

9

931

818

6

2

2

0

1

0

3,44

1,138

-

Amager VK.2

25

11

8

3

28

14

988

896

3

5

0

1

2

0

2,00

1,103

-

Hvidovre VK.3

24

12

8

4

28

19

1046

983

2

5

1

1

2

1

1,47

1,064

-

Grøndal EV

14

11

5

6

17

25

890

904

0

3

2

1

0

5

0,68

0,984

-

VK Holbæk

12

11

4

7

17

22

894

841

3

1

0

0

5

2

0,77

1,063

-

VK Vestsjælland Wildcard

9

10

3

7

14

23

753

856

2

0

1

1

3

3

0,61

0,880

-

Lyngby-Gladsaxe Volley.2

2

10

0

10

7

30

674

878

0

0

0

2

3

5

0,23

0,768

-




2. division mænd, pulje 1 2. div. mænd, pulje 1 Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

2. division mænd, pulje 1

Udehold

Amager

Grøndal

HVK3

KV 61

LGV2

VK Holb

VESTWC

Hjemmehold

Amager VK.2 (Amager )

3 - 0

1 - 3

3 - 1

3 - 0

3 - 1

Grøndal EV (Grøndal)

3 - 2

3 - 1

0 - 3

3 - 2

3 - 1

Hvidovre VK.3 (HVK3)

1 - 3

3 - 0

0 - 3

3 - 2

3 - 1

3 - 1

KV 61 (KV 61)

3 - 1

3 - 0

3 - 2

3 - 0

3 - 1

3 - 0

Lyngby-Gladsaxe Volley.2 (LGV2)

0 - 3

1 - 3

1 - 3

1 - 3

VK Holbæk (VK Holb)

1 - 3

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 0

3 - 0

VK Vestsjælland Wildcard (VESTWC)

1 - 3

3 - 2

0 - 3

2 - 3

3 - 0

3 - 0

2. div. M, P2

2. division mænd, pulje 2 2. div. mænd, pulje 2 Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

VLI Volley

33

12

11

1

33

8

998

736

6

5

0

0

0

1

4,12

1,356

-

Grøndal EV Wildcard

28

11

9

2

30

10

958

823

5

4

0

1

1

0

3,00

1,164

-

Himmelev VK

16

11

6

5

21

19

836

846

4

0

2

0

3

2

1,11

0,988

-

Farum-Holte.2

16

11

6

5

18

20

750

817

3

1

2

0

0

5

0,90

0,918

-

VK Vestsjælland.2

11

11

3

8

14

24

779

788

3

0

0

2

1

5

0,58

0,989

-

Gentofte Volley.3

8

11

3

8

14

29

823

977

0

1

2

1

3

4

0,48

0,842

-

Hillerød G og I

5

11

1

10

11

31

790

947

0

1

0

2

4

4

0,35

0,834

-




2. division mænd, pulje 2 2. div. mænd, pulje 2 Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

2. division mænd, pulje 2

Udehold

FARHOL2

Gentof3

Grøndal

HillGI

HimmVK

VEST2

VLI Vol

Hjemmehold

Farum-Holte.2 (FARHOL2)

3 - 0

0 - 3

3 - 0

0 - 3

3 - 0

0 - 3

Gentofte Volley.3 (Gentof3)

2 - 3

1 - 3

3 - 2

3 - 1

0 - 3

0 - 3

Grøndal EV Wildcard (Grøndal)

2 - 3

3 - 1

3 - 1

3 - 0

3 - 0

Hillerød G og I (HillGI)

1 - 3

3 - 1

1 - 3

2 - 3

1 - 3

Himmelev VK (HimmVK)

3 - 0

0 - 3

3 - 0

3 - 0

1 - 3

VK Vestsjælland.2 (VEST2)

3 - 0

2 - 3

0 - 3

3 - 0

2 - 3

0 - 3

VLI Volley (VLI Vol)

3 - 0

3 - 1

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 1

2. div. M, P3

2. division mænd, pulje 3 2. div. mænd, pulje 3 Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Aabenraa I og G

39

13

13

0

39

3

1054

758

10

3

0

0

0

0

13,00

1,390

-

Kolding VK

33

13

11

2

35

9

1068

795

8

3

0

0

2

0

3,89

1,343

-

SGF Vejle

25

13

9

4

27

16

953

868

7

0

2

0

0

4

1,69

1,098

-

ASV Århus.3

21

13

7

6

24

22

998

1010

4

2

1

1

1

4

1,09

0,988

-

DHV Odense.2

18

13

6

7

22

24

957

1007

4

1

1

1

2

4

0,92

0,950

-

Volleyball Esbjerg

10

13

3

10

12

31

860

1026

2

1

0

1

1

8

0,39

0,838

-

Fortuna Odense Volley

7

13

2

11

11

34

897

1038

1

1

0

1

3

7

0,32

0,864

-

Nordenskov UIF.2

3

13

1

12

7

38

797

1082

0

0

1

1

2

9

0,18

0,737

-




2. division mænd, pulje 3 2. div. mænd, pulje 3 Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

2. division mænd, pulje 3

Udehold

ASV3

DHV Ode

Fortuna

Kolding

Nordens

SGF

Esbjerg

Aabenra

Hjemmehold

ASV Århus.3 (ASV3)

2 - 3

3 - 1

1 - 3

3 - 0

3 - 2

0 - 3

DHV Odense.2 (DHV Ode)

1 - 3

0 - 3

3 - 0

0 - 3

3 - 1

0 - 3

Fortuna Odense Volley (Fortuna)

0 - 3

0 - 3


0 - 3

3 - 1

0 - 3

3 - 0

0 - 3

Kolding VK (Kolding)

3 - 0

3 - 1

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0

1 - 3

Nordenskov UIF.2 (Nordens)

0 - 3

0 - 3

3 - 2

0 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

SGF Vejle (SGF)

3 - 0

3 - 2

3 - 0

0 - 3

3 - 2

3 - 0

Volleyball Esbjerg (Esbjerg)

0 - 3

3 - 1

0 - 3

3 - 0

0 - 3

0 - 3

Aabenraa I og G (Aabenra)

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 1

3 - 1

3 - 0

3 - 0

2. div. M, P4

2. division mænd, pulje 4 2. div. mænd, pulje 4 Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

ASV Århus.4

28

11

10

1

32

12

1011

871

4

3

3

1

0

0

2,67

1,161

-

Aalborg Volleyball.2

25

12

8

4

30

15

1023

888

6

1

1

2

2

0

2,00

1,152

-

Hornsyld IF

22

11

7

4

26

19

1021

919

1

5

1

2

1

1

1,37

1,111

-

IF Lyseng.2

17

12

6

6

18

20

841

811

5

0

1

0

0

6

0,90

1,037

-