VolleyLigaen Mænd


  • 23-01-2020 - 18:30

    Aalborg Volleyball

    ASV Elite

    3 - 0

    25/22  25/19  25/20

  • 29-01-2020 - 18:30

    Boldklubben Marienlyst

    Nordenskov Ungdoms-og IF

  • 30-01-2020 - 19:00

    Ishøj Volley

    Amager VK

  • 30-01-2020 - 19:30

    Middelfart VK

    Hvidovre VK

  • 31-01-2020 - 20:00

    Middelfart VK

    VK Vestsjælland

  • 02-02-2020 - 14:30

    Amager VK

    Boldklubben Marienlyst

  • 02-02-2020 - 15:00

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    Gentofte Volley

  • 02-02-2020 - 17:00

    ASV Elite

    VK Vestsjælland

    
23-01-2020 - 18:30

Aalborg Volleyball

ASV Elite

3 - 0

25/22  25/19  25/20

29-01-2020 - 18:30

Boldklubben Marienlyst

Nordenskov Ungdoms-og IF

30-01-2020 - 19:00

Ishøj Volley

Amager VK

30-01-2020 - 19:30

Middelfart VK

Hvidovre VK

31-01-2020 - 20:00

Middelfart VK

VK Vestsjælland

02-02-2020 - 14:30

Amager VK

Boldklubben Marienlyst

02-02-2020 - 15:00

Nordenskov Ungdoms-og IF

Gentofte Volley

02-02-2020 - 17:00

ASV Elite

VK Vestsjælland

bedste pointscorer(point / sæt)

#1

Jacob SteinBrinck 5,03(176/35)

#15

Steen LyngøSørensen 4,57(233/51)

#9

MalachiMurch 4,54(218/48)

#9

Patrick H.Jørgensen 4,27(188/44)

#7

Sigurd NeltoftVarming 4,24(195/46)

bedste server(servees / sæt)

#5

JeppeTryggedsson 0,64(27/42)

#9

Patrick H.Jørgensen 0,59(26/44)

#9

MalachiMurch 0,52(25/48)

#5

Niels HedenFriis 0,44(20/45)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

NicolaiHoumann 0,82(28/34)

#3

Jonas MuffPedersen 0,79(26/33)

#9

Martjinvan der AA 0,74(37/50)

#6

RasmusMikelsons 0,71(25/35)

bedste pointscorer(point)

#9

MalachiMurch 218

bedste server(servees)

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#6

Martin TransHansen 66 %(44/67)

#4

Johan ErikMårtensson 65 %(70/107)

#10

Tobias HougsKjær 63 %(102/162)

#12

Anders LammertHartmann 60 %(29/48)

#7

MortenOvergaard 60 %(75/126)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#10

Tobias HougsKjær 55 %(120/220)

#4

UlrikDahl 54 %(121/225)

#9

MalachiMurch 51 %(176/344)

#1

Jacob SteinBrinck 51 %(153/301)

#8

MadsMøllgaard 50 %(138/277)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Heptinstall T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)

V.KANT 2  
Brinck J.S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Kreuzfeldt F.H.
(Middelfart VK)
  • LIBERO 2  
    Steffens M.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Colotti J.
    (Nordenskov UIF)
  • CENTER 3  
    Jensen O.T.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • CENTER 4  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Dahl U.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Jørgensen P.H.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 4  
    Craft W.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)

Stilling

VLM Grundspil

VolleyLiga Mænd, grundspil VL Mænd Grundspil Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Gentofte Volley

41

14

14

0

42

3

1106

788

12

1

1

0

0

0

14,00

1,404

-

Nordenskov Ungdoms-og IF

34

14

11

3

38

13

1194

1020

8

2

1

2

1

0

2,92

1,171

-

Middelfart VK

33

14

11

3

33

13

1083

947

7

4

0

0

0

3

2,54

1,144

-

Boldklubben Marienlyst

28

14

9

5

31

20

1141

1092

4

5

0

1

2

2

1,55

1,045

-

ASV Elite

20

15

7

8

23

29

1128

1143

3

3

1

0

2

6

0,79

0,987

-

Hvidovre VK

19

14

6

8

24

27

1151

1152

4

1

1

2

2

4

0,89

0,999

-

Aalborg Volleyball

13

16

5

11

20

37

1149

1320

3

0

2

0

5

6

0,54

0,870

-

Amager VK

10

14

4

10

15

37

1021

1205

0

1

3

1

1

8

0,41

0,847

-

VK Vestsjælland

11

14

3

11

15

34

995

1140

2

1

0

2

2

7

0,44

0,873

-

Ishøj Volley

7

15

2

13

12

40

1083

1244

1

1

0

1

4

8

0,30

0,871

-




VolleyLiga Mænd, grundspil VL Mænd Grundspil Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VolleyLiga Mænd, grundspil

Udehold

AVK

ASV

BKM

Gentoft

HVK

Ishøj

MVK

NUIF

VEST

Aalborg

Hjemmehold

Amager VK (AVK)

0 - 3

2 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 2

3 - 1

ASV Elite (ASV)

3 - 0

3 - 0

0 - 3

0 - 3

3 - 1

1 - 3

3 - 0

Boldklubben Marienlyst (BKM)

2 - 3

3 - 1

3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 1

Gentofte Volley (Gentoft)

3 - 0

3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 2

3 - 0

Hvidovre VK (HVK)

3 - 1

3 - 0

1 - 3

3 - 0

0 - 3

2 - 3

3 - 0

Ishøj Volley (Ishøj)

1 - 3

0 - 3

0 - 3

0 - 3

1 - 3

2 - 3

Middelfart VK (MVK)

3 - 0

3 - 0

3 - 1

0 - 3

3 - 0

0 - 3

3 - 0

Nordenskov Ungdoms-og IF (NUIF)

3 - 0

2 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

1 - 3

3 - 0

3 - 0

VK Vestsjælland (VEST)

2 - 3

1 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 1

3 - 0

1 - 3

3 - 0

Aalborg Volleyball (Aalborg)

3 - 0

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 2

1 - 3

1 - 3

0 - 3

3 - 0

Dream Team

DIAGONAL 1  
Heptinstall T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)

V.KANT 2  
Brinck J.S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Kreuzfeldt F.H.
(Middelfart VK)
  • LIBERO 2  
    Steffens M.
    (ASV Elite)
  • HÆVER 2  
    Colotti J.
    (Nordenskov UIF)
  • CENTER 3  
    Jensen O.T.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • CENTER 4  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • DIAGONAL 2  
    Dahl U.
    (Gentofte Volley)
  • V.KANT 3  
    Jørgensen P.H.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 4  
    Craft W.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Heptinstall T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
CENTER 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)

V.KANT 2  
Brinck J.S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Kreuzfeldt F.H.
(Middelfart VK)
LIBERO 2  
Steffens M.
(ASV Elite)
HÆVER 2  
Colotti J.
(Nordenskov UIF)
CENTER 3  
Jensen O.T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
V.KANT 3  
Jørgensen P.H.
(Aalborg Volleyball)
CENTER 4  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 4  
Craft W.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
DIAGONAL 2  
Dahl U.
(Gentofte Volley)