VolleyLigaen Mænd


  • 07-12-2019 - 14:00

    Middelfart VK

    Gentofte Volley

    0 - 3

    15/25  16/25  18/25

  • 07-12-2019 - 14:00

    ASV Elite

    Ishøj Volley

    3 - 1

    25/14  25/15  15/25  25/16

  • 07-12-2019 - 16:00

    VK Vestsjælland

    Amager VK

    2 - 3

    15/25  25/19  25/23  20/25  16/18

  • 08-12-2019 - 13:00

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    Hvidovre VK

    3 - 0

    25/22  28/26  25/21

  • 08-12-2019 - 16:00

    Aalborg Volleyball

    Boldklubben Marienlyst

    1 - 3

    25/22  22/25  19/25  18/25

  • 10-12-2019 - 19:30

    Middelfart VK

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    0 - 3

    21/25  14/25  22/25

  • 14-12-2019 - 14:00

    Middelfart VK

    Amager VK

  • 14-12-2019 - 15:00

    Gentofte Volley

    ASV Elite

  • 14-12-2019 - 16:00

    Aalborg Volleyball

    VK Vestsjælland

  • 15-12-2019 - 15:00

    Hvidovre VK

    Boldklubben Marienlyst

  • 15-12-2019 - 16:00

    Ishøj Volley

    Nordenskov Ungdoms-og IF

    
07-12-2019 - 14:00

Middelfart VK

Gentofte Volley

0 - 3

15/25  16/25  18/25

07-12-2019 - 14:00

ASV Elite

Ishøj Volley

3 - 1

25/14  25/15  15/25  25/16

07-12-2019 - 16:00

VK Vestsjælland

Amager VK

2 - 3

15/25  25/19  25/23  20/25  16/18

08-12-2019 - 13:00

Nordenskov Ungdoms-og IF

Hvidovre VK

3 - 0

25/22  28/26  25/21

08-12-2019 - 16:00

Aalborg Volleyball

Boldklubben Marienlyst

1 - 3

25/22  22/25  19/25  18/25

10-12-2019 - 19:30

Middelfart VK

Nordenskov Ungdoms-og IF

0 - 3

21/25  14/25  22/25

14-12-2019 - 14:00

Middelfart VK

Amager VK

14-12-2019 - 15:00

Gentofte Volley

ASV Elite

14-12-2019 - 16:00

Aalborg Volleyball

VK Vestsjælland

15-12-2019 - 15:00

Hvidovre VK

Boldklubben Marienlyst

15-12-2019 - 16:00

Ishøj Volley

Nordenskov Ungdoms-og IF

bedste pointscorer(point / sæt)

#1

Jacob SteinBrinck 4,75(133/28)

#12

Mads BrockiRosager 4,62(37/8)

#9

MalachiMurch 4,6(184/40)

#15

Steen LyngøSørensen 4,48(197/44)

#9

Patrick H.Jørgensen 4,26(145/34)

bedste server(servees / sæt)

#5

JeppeTryggedsson 0,69(25/36)

#9

Patrick H.Jørgensen 0,59(20/34)

#5

Niels HedenFriis 0,53(19/36)

bedste blokspiller(vundne blokader / sæt)

#7

NicolaiHoumann 0,85(28/33)

#3

Jonas MuffPedersen 0,71(22/31)

#6

RasmusMikelsons 0,71(22/31)

#9

Martjinvan der AA 0,7(31/44)

bedste pointscorer(point)

#9

MalachiMurch 184

#13

TomHeptinstall 160

bedste server(servees)

bedste blokspiller(vundne blokader)

modtagning - positive %(perfekt modtagning + modtagning) / alle modtagninger

#6

Martin TransHansen 66 %(37/56)

#4

Johan ErikMårtensson 66 %(57/87)

#12

Anders LammertHartmann 64 %(18/28)

#10

Tobias HougsKjær 61 %(87/143)

angreb - perfekte %angrebspoint / alle angreb

#4

UlrikDahl 54 %(110/205)

#9

MalachiMurch 52 %(150/288)

#10

Tobias HougsKjær 52 %(93/180)

#1

Jacob SteinBrinck 50 %(116/230)

#8

MadsMøllgaard 50 %(128/254)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Abell K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)

V.KANT 2  
Brinck J.S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
Jensen O.T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
  • LIBERO 2  
    Bech R.M.
    (VK Vestsjælland)
  • HÆVER 2  
    Colotti J.
    (Nordenskov UIF)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    van d.A.M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • DIAGONAL 2  
    Heptinstall T.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 3  
    Jørgensen P.H.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 4  
    Tryggedsson J.
    (Middelfart VK)

Stilling

VLM Grundspil

  

Vundet

Point

Gentofte Volley

12

35

Nordenskov Ungdoms-og IF

10

31

Middelfart VK

9

27

Boldklubben Marienlyst

7

22

ASV Elite

7

20

Hvidovre VK

5

16

VK Vestsjælland

3

11

Amager VK

3

7

Aalborg Volleyball

3

7

Ishøj Volley

2

7

Stilling

VLM Grundspil

VolleyLiga Mænd, grundspil VL Mænd Grundspil Standing
HoldRangeringspointKampeSætPointResultatdetaljerSætfordelingPointfordelingStraf
  SpilletVundetTabtVundetTabtVundetTabt3-03-13-22-31-30-3   

Gentofte Volley

35

12

12

0

36

3

955

674

10

1

1

0

0

0

12,00

1,417

-

Nordenskov Ungdoms-og IF

31

12

10

2

34

9

999

820

8

1

1

2

0

0

3,78

1,218

-

Middelfart VK

27

12

9

3

27

12

910

815

6

3

0

0

0

3

2,25

1,117

-

Boldklubben Marienlyst

22

12

7

5

25

19

967

949

3

4

0

1

2

2

1,32

1,019

-

ASV Elite

20

12

7

5

23

20

950

918

3

3

1

0

2

3

1,15

1,035

-

Hvidovre VK

16

12

5

7

20

24

990

994

3

1

1

2

1

4

0,83

0,996

-

VK Vestsjælland

11

12

3

9

15

28

885

989

2

1

0

2

2

5

0,54

0,895

-

Amager VK

7

12

3

9

12

33

882

1038

0

0

3

1

1

7

0,36

0,850

-

Aalborg Volleyball

7

13

3

10

13

34

907

1112

1

0

2

0

4

6

0,38

0,816

-

Ishøj Volley

7

13

2

11

11

34

924

1060

1

1

0

1

3

7

0,32

0,872

-




VolleyLiga Mænd, grundspil VL Mænd Grundspil Standing Results Breakdown

Resultatdetaljer

VolleyLiga Mænd, grundspil

Udehold

AVK

ASV

BKM

Gentoft

HVK

Ishøj

MVK

NUIF

VEST

Aalborg

Hjemmehold

Amager VK (AVK)

0 - 3

2 - 3

0 - 3

0 - 3

3 - 2

ASV Elite (ASV)

3 - 0

3 - 0

0 - 3

3 - 1

1 - 3

3 - 0

Boldklubben Marienlyst (BKM)

2 - 3

3 - 1

3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 1

Gentofte Volley (Gentoft)

3 - 0

3 - 1

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 2

3 - 0

Hvidovre VK (HVK)

3 - 1

3 - 0

3 - 0

0 - 3

2 - 3

3 - 0

Ishøj Volley (Ishøj)

1 - 3

0 - 3

0 - 3

2 - 3

Middelfart VK (MVK)

3 - 0

3 - 1

0 - 3

3 - 0

0 - 3

3 - 0

Nordenskov Ungdoms-og IF (NUIF)

3 - 0

2 - 3

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

3 - 0

VK Vestsjælland (VEST)

2 - 3

1 - 3

0 - 3

3 - 1

3 - 0

1 - 3

3 - 0

Aalborg Volleyball (Aalborg)

3 - 0

1 - 3

0 - 3

3 - 2

1 - 3

1 - 3

0 - 3

Dream Team

DIAGONAL 1  
Abell K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)

V.KANT 2  
Brinck J.S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
Jensen O.T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
  • LIBERO 2  
    Bech R.M.
    (VK Vestsjælland)
  • HÆVER 2  
    Colotti J.
    (Nordenskov UIF)
  • CENTER 3  
    Friis N.H.
    (ASV Elite)
  • CENTER 4  
    van d.A.M.
    (Boldklubben Marienlyst)
  • DIAGONAL 2  
    Heptinstall T.
    (Nordenskov Ungdoms-og IF)
  • V.KANT 3  
    Jørgensen P.H.
    (Aalborg Volleyball)
  • V.KANT 4  
    Tryggedsson J.
    (Middelfart VK)

Dream Team

DIAGONAL 1  
Abell K.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 2  
Houmann N.
(Gentofte Volley)
V.KANT 1  
Murch M.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)

V.KANT 2  
Brinck J.S.
(Boldklubben Marienlyst)
CENTER 1  
Jensen O.T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)
HÆVER 1  
Mikelsons S.
(Gentofte Volley)
LIBERO 1  
Hansen M.T.
(Boldklubben Marienlyst)
LIBERO 2  
Bech R.M.
(VK Vestsjælland)
HÆVER 2  
Colotti J.
(Nordenskov UIF)
CENTER 3  
Friis N.H.
(ASV Elite)
V.KANT 3  
Jørgensen P.H.
(Aalborg Volleyball)
CENTER 4  
van d.A.M.
(Boldklubben Marienlyst)
V.KANT 4  
Tryggedsson J.
(Middelfart VK)
DIAGONAL 2  
Heptinstall T.
(Nordenskov Ungdoms-og IF)